Політична та військова підтримка України має йти у тандемі з економічною, саме це дозволить долати усі виклики воєнного часу та забезпечити стабільні умови життя для громадян. Про це під час онлайн-виступу на щорічному Литовському економічному форумі заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Також вона закликала литовський бізнес взяти участь у повоєнній відбудові України.
Міністр подякувала Литві, її керівництву, владі на місцях та громадянам за всебічну, рішучу та послідовну підтримку України від початку повномасштабного вторгнення росії. І закликала литовський бізнес зберігати і нарощувати присутність в Україні:
“Наразі нам потрібна сміливість литовського бізнесу продовжувати діяльність в Україні. Нам потрібна ваша підтримка у якнайшвидшому відновленні інфраструктури в багатьох регіонах України, зокрема, у деокупованих. Але головне – нам потрібні нові інвестиції. Всупереч обставинам, важливо показати, що війна не є ембарго на інвестиції в Україну. В умовах постійних загроз з боку росії Україна буде цінувати будь-які інвестиційні проекти, що наважаться бути присутніми у нас. І ми багато працюємо над страхуванням і зменшенням ризиків таких інвестицій”, - зазначила Юлія Свириденко.
Перспективи такої співпраці є взаємовигідними, адже українська інтеграція до внутрішнього ринку ЄС створює багато можливостей для литовських компаній, які бажають масштабувати бізнес і брати участь у європейському ланцюжку поставок. А це, у свою чергу, забезпечує економічну стабільність всього регіону.
За словами міністра, лише спільними зусиллями можливо подолати перешкоди, які росія та білорусь ставлять перед Україною та Литвою. Зокрема, ускладнюючи сухопутній транзит і створюючи загрозу енергетичної кризи.
“Досвід стійкості та співпраці навіть у таких складних умовах лише зміцнить економічні відносини між Україною та Литвою. Впевнена, що це важливо не лише зараз, а й стратегічно також. І рішення надати Україні статус кандидата на членство у ЄС є лише відправною точкою для довгострокового економічного розвитку, який буде підкріплено проектами відновлення”, - додала Юлія Свириденко.
Довідково
Від початку військової агресії рф проти України Литва надавала нашій країні військову допомогу, яка включає в себе системи протиповітряної оборони Stinger, протитанкову зброю, бронежилети та шоломи, 120-мм міномети, стрілецьку зброю, боєприпаси, тепловізори, дрони, антидрони, радари спостереження, а також обладнання виробництва литовських компаній, зокрема прилади нічного бачення, зброю проти дронів тощо.
Також з Литви в Україну були передані засоби цивільного захисту - обладнання для пожежогасіння та рятувальних операцій – катери, мобільні обігрівальні прилади, індивідуальні дозиметри, протигази, пожежні рукавички, а також засоби зв'язку.
Найближчим часом Литва надасть Україні бронетранспортери М113 та М157, а також амуніцію для підготовки резерву. Країна також пропонує готувати українських нацгвардійців. Україна визначила ключові вимоги до військової підготовки, а Збройні сили Литви готові їх виконати. Крі того вона планує надати 10 бронемашин, боєприпаси й антидрони Україні.
Громадяни Литви придбали та доправили в Україну чергову партію антидронових гармат EDM4S Sky Wiper. 110 одиниць цієї техніки поповнять арсенал ЗСУ. Вартість дарунка – €1,5 мільйона
Литва закупить для Збройних сил України 37 польських безпілотників-камікадзе Warmate.
12 жовтня 2022 року було анонсовано новий пакет військової допомоги Україні. Литва планує передати ЗСУ зимовий одяг та спорядження, виділить додаткові кошти на матеріальне забезпечення наступного року, планує надати 120-міліметрові міномети на платформі 113, бронемашини, тепловізори, дрони та ін.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |