28 липня ц.р. відбулось засідання Генеральної Ради СОТ, на якому було розглянуто звіт Комітету СОТ з обмежень у зв’язку із платіжним балансом про проведені консультації стосовно запровадженого Україною додаткового імпортного збору.
“Всі члени Комітету окрім одного визнали, що запровадження додаткового імпортного збору пояснюється наявністю складної ситуації з платіжним балансом та не суперечить положенням угоди СОТ. За підсумками розгляду на засіданні Генеральної ради звіт набув офіційного статусу”, - зазначила Торговий представник України Наталія Микольська.
Хоча підготовлений комітетом документ не передбачає подальших кроків в рамках СОТ, члени організації закликали Україну припинити дію заходів зі стабілізації платіжного балансу не пізніше ніж кінець грудня 2015 року, або, за можливістю, раніше.
У зв’язку з даним рішенням Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявив, що заходи зі стабілізації платіжного балансу України відносяться до надзвичайних та, безперечно, мають тимчасовий характер.
“Введення додаткового імпортного збору було необхідним для подолання цілої низки накопичених макроекономічних дисбалансів, разом із іншими заходами, до яких вдався Уряд та Національний банк України. Дані заходи є нагальними, тимчасовими та спрямовані виключно на досягнення макроекономічної стабілізації та боротьбу з панічними настроями на валютному ринку, хоча вони й можуть завдавати негативного впливу на торгівлю та інвестиційну привабливість країни”, - прокоментував Міністр Айварас Абромавичус.
Беручи до уваги можливе поліпшення макроекономічної ситуації в країні, протягом наступного місяця Мінекономрозвитку проаналізує дані щодо впливу додаткового імпортного збору на економіку України та передасть їх на розгляд Уряду.
“У випадку, коли аналітичні дані свідчитимуть про стабілізацію та про те, що переваги від такого заходу не виправдовують себе, Мінекономрозвитку пропонуватиме скасування тимчасового імпортного збору раніше обумовленого терміну. Звичайно, для прийняття такого рішення потрібно провести консультації з усіма залученими сторонами, включно з нашими міжнародними партнерами та МВФ”, - зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України.
Додатковий імпортний збір було введено з метою поліпшення торгівельного балансу України та у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння з Міжнародним валютним фондом.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |