Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів у Брюсселі провів низку зустрічей з питань цифрової економіки та цифрової євроінтеграції України.
Із членом Європарламенту Міхалем Боні Степан Кубів обговорив польський досвід цифровізації та інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС. Зокрема йшлося про розбудову цифрової інфраструктури України, запровадження системи електронного урядування, електронну торгівлю.
Міхал Боні відзначив значний потенціал України щодо розвитку цифрової сфери та значні можливості розширення доступу до широкосмугового Інтернету.
Степан Кубів погодився, що завдяки розвитку цифрової інфраструктури для українців стануть можливі справді просунуті технології та можливості, як для побутових потреб так і для бізнесу.
Подальші перспективи використання єдиного цифрового простору ЄС-Україна-країни Східного партнерства обговорювалися на міністерському засіданні ініціативи ЄС «Цифрове співтовариство» за участі Єврокомісара Гюнтера Оттінгера та єврокомісара Йоханнеса Хана.
Зокрема, єврокомісар Гюнтер Оттінгер зауважив, що саме Україна має найбільший у Європі та країнах Східного партнерства потенціал розбудови цифрової сфери.
У свою чергу Степан Кубів зауважив, що економічний ефект від поширення широкосмугового доступу до Інтернету в Україні оцінюється у додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП на кожні 10% нових споживачів.
“Навіть зараз галузь ІКТ формує 3,4% ВВП України та займає третє місце за обсягом експорту.”, - наголосив у своєму виступі Степан Кубів.
Він також відзначив важливі успіхи цифровізації в Україні. Прикладом є, зокрема, система публічних держзакупівель ProZorro, стратегія кібербезпеки, схвалена у березні 2016 і реформа інтелектуальної власності, яка передбачає цифровізацію збору роялті та багато інших проектів.
“Для посилення цієї сфери працюємо і над законодавством. Це низка законопроектів про електронну комерцію, про хмарні технології, про електронні комунікації, про електронні довірчі послуги”, - додав Степан Кубів та зауважив, що подальший розвиток цифрової галузі є надзвичайно важливим пріоритетом для Уряду України.
На двосторонній зустрічі з Гюнтером Оттінгером, єврокомісаром з питань цифрової економіки та суспільства говорили про спільні інноваційні проекти та широкомасштабне запровадження технології 5G.
Гюнтер Оттінгер відзначив важливість спільного з Україною проекту зі зменшення плати у роумінгу через запровадження спільного цифрового простору.
“Ми успішно втілили проект зменшення вартості послуг мобільного зв’язку таким чином, що вартість у роумінгу майже “як вдома”, - зазначив єврокомісар Оттінгер.
Степан Кубів відзначив, що аналогічний проект має невдовзі запрацювати також між Європою та Україною.
“Це той приклад, коли успішні проекти з цифровізації дають відчутний позитивний результат для громадян, які можуть дійсно відчути практичну користь та реальну економію”, - підкреслив Степан Кубів.
Сторони також домовилися провести низку спільних заходів для залучення інвестицій у розбудову цифрової інфраструктури. Це дозволить прискорити реалізацію проекту цифрової спільноти та євроінтеграції України у єдиний цифровий простір з ЄС.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |