Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Економіка у 2019 році продовжила зростати: доповідь про результати діяльності Мінекономіки у профільному комітеті Ради
07.02.2020 | 17:35 | Прес-служба Мінекономіки.

Сьогодні міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов презентував Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України результати діяльності міністерства за півроку.

Зокрема, йшлося про ключові економічні показники та умови, які вплинули на розвиток економіки: війна на Сході країни, переорієнтація ринків збуту, протекціоністська політика США, недоінвестованість, високий рівень зносу основних засобів. 

Серед тенденцій, на яких було акцентовано увагу, слід відмітити відновлення у січні металургії: порівняно із мінімумом у жовтні обсяги виробництва чавуну, сталі, прокату зросли приблизно на 30%. Однак  є три основні виклики, з якими зіштовхнулася українська промисловість: застарілі основні засоби, переорієнтація ринків збуту та запровадження carbon border tax в Євросоюзі. Зокрема, якщо порівнювати ступінь зносу основних засобів в Україні та сусідніх країнах, то в Україні він майже у 2 рази вищий ніж у Словаччині, відповідно, 60,6% та 35,5%, а в промисловості цей показник становить 66%. 

“У промисловості ми входимо у фазу зростання циклу. Однак 66% зносу основних засобів у цій галузі не дозволяє їй повноцінно розвиватися. Тож нам критично потрібні інвестиції та оновлення основних засобів. Загальний обсяг необхідних інвестицій в країну - 50 млрд дол США. Це дозволить створити нові робочі місця та дати українцям можливість заробляти більше”, - наголосив міністр.

Економіка переорієнтовується на нові ринки: Україна втратила ринок збуту в РФ, наприклад, лише по машинобудуванню експорт в РФ знизився з 2013 по 2019 рік з 5,5 млрд дол США до менш ніж 1 млрд дол США. Лише частково це компенсується нарощенням експорту продукції машинобудування до країн ЄС з 2 млрд дол США у 2013 році до 3 млрд США у 2019 році. Але подальше нарощення експорту до ЄС - під загрозою, адже через запровадження ЄС протекціоністського інструменту carbon border tax вітчизняні виробники отримають збитки та втратять конкурентноспроможність. 

Крім того, міністр презентував бачення пакету антикризових заходів, які можуть стимулювати розвиток промисловості. Головна пропозиція - розглянути можливість розширення фінансування програм та напрямків у розмірі 20 млрд грн, зокрема, на стимулювання напрямків транспортної інфраструктури, програми фінансової підтримки, секторальні програми виробництва, розвиток оборонно-промислового комплексу.

“Сьогодні ми працюємо у діалозі та залучаємо представників галузі до напрацювання рішень. Ми створюємо Координаційний центр з питань промисловості за участю галузевих об’єднань, окремих великих підприємств, аналітичних центрів, органів державної влади, напрацьовуємо можливі програми підтримки. Ми також закликаємо членів комітету підтримати наші законотворчі ініціативи та спільно схвалити нові редакції законопроектів щодо захисту національного товаровиробника”, - сказав Тимофій Милованов під час презентації діяльності міністерства у комітеті.

Зокрема, мова про законопроекти у наступних напрямках:

  • захист від демпінгового імпорт

  • захист від субсидованого імпорту

  • захисні заходи

  • внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері торговельного захисту

  • внесення змін до Митного кодексу України (щодо торговельного захисту).

Тимофій Милованов також відзначив спільну роботу усіх гілок влади задля економічного зростання. 

“Парламент, Уряд, профільний комітет працюють разом як одна команда. Це безпрецедентно. Ми прийняли понад 20 законопроєктів, ще стільки - зареєстровано. Щодня ми у діалозі задля розвитку економіки. Ми вдячні за підтримку та партнерство”, - сказав він.

Міністерство передало Комітету Звіт про хід і результати виконання цілей Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2019 році та презентацію із переліком головних досягнень міністерства.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2