Міністерство економічного розвитку і торгівлі України склало перелік проектів, які можуть претендувати на отримання державних інвестицій. З усіх проектів, надісланих на адресу Міністерства, 16 відповідають кваліфікаційним вимогам. Саме ці проекти і буде подано на розгляд Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів. Про це розповіла перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.
Загалом до Мінекономрозвитку надійшов 31 проект із загальним бюджетом на наступних 3 роки у розмірі 13,9 млрд грн. Ключові напрямки реалізації проектів – охорона здоров’я, культура, охорона навколишнього середовища, а також житлова і пенітенціарна сфери.
За результатами вивчення поданих матеріалів на відповідність кваліфікаційним вимогам, було відібрано 16 проектів, із загальним фінансуванням до 2018 року у розмірі 11,6 мільярда гривень. Серед проектів, що будуть подані на розгляд Міжвідомчої комісії - реконструкція будівлі ДП «Український дім», будівництво та реконструкція житла для працівників органів внутрішніх справ, реконструкція рентген-радіологічного відділення ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка ", реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ та інші.
Із запропонованих проектів 3 планується завершити у 2016 році, 4 – у 2017, ще 4 – у 2018. При цьому 11 із 16 обраних проектів вже отримували фінансування раніше. Це відображає одне з ключових завдань реформи системи державного управління інвестиціями: максимально завершити вже розпочаті проекти і дуже зважено підходити до вибору нових.
«Завершилися часи, коли державні гроші вкладали у сумнівні проекти без контролю і прорахунку. Ми цю систему змінюємо. У 2015 році ми вперше проводимо відбір проектів за новою прозорою процедурою. Відбиратися будуть лише ті проекти, які мають найбільше значення для держави і які мають чітке економічне обґрунтування», - підкреслила Юлія Ковалів.
Очікується, що вже у жовтні Міжвідомча комісія розгляне запропоновані інвестиційні проекти і прийме рішення щодо їх впровадження. Фінансування відібраних проектів буде враховано при формуванні державного бюджету на 2016 рік.
З повним переліком проектів можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/MeInv
Нагадаємо, що законодавчою основою для реформи державних інвестицій стало прийняття змін до Бюджетного кодексу. Зі свого боку Кабінет Міністрів України затвердив нові прозорі процедури відбору проектів, склад Міжвідомчої комісії, а також перелік вимог до державних інвестпроектів. Відповідна постанова від 22.07.2015 № 571 “Деякі питання управління державними інвестиціями” набула чинності 12.08.2015 року.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |