Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Кожен хто хоче працевлаштуватися, відкрити власну справу, чи перенавчитися новій професії, повинен мати таку можливість, – Тетяна Бережна 
25.12.2024 | 15:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Економічна безбарʼєрність є одним із найважливіших напрямків роботи Міністерства економіки України. Про це зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час підсумкового засідання Ради безбар’єрності. 

У заході взяли участь Перша леді України Олена Зеленська, Віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, представники Уряду, органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства та міжнародних партнерів.

«Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас», – наголосила Перша Леді Олена Зеленська.

За її словами, цьогоріч навесні 83% українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А восени ця цифра зросла до 87%.

Учасники засідання проаналізували результати впровадження безбар’єрності, яких вдалося досягти цього року, та обговорили плани на наступний. Зокрема, заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна розповіла про реалізацію флагманського проекту «Робота без бар’єрів».

«Головним завданням Міністерства економіки в цей непростий час є підтримка бізнесу, який працює, сплачує податки, створює і зберігає робочі місця та розвивається. Підтримка українців, які прагнуть бути економічно активними, навчатися, працювати, професійно зростати, щоб бути більш конкурентоспроможними. А також підтримка громад, які долучаються до співфінансування урядових ініціатив, запроваджують місцеві програми сприяння зайнятості й розвитку бізнесу», - зазначила Тетяна Бережна.

Реалізація флагманського проекту «Робота без бар’єрів» передбачає низку програм та можливостей для громадян, серед яких:

  • робота без бар’єрів

З початку року 245 тисяч людей працевлаштувалися через Державну службу зайнятості. Серед них значна частина людей, які через війну вимушено переїхати з небезпечних регіонів, людей з інвалідністю, людей передпенсійного віку, яким складніше працевлаштуватисья, молоді, яка шукає свою першу роботу. 

  • компенсація роботодавцям за працевлаштування ВПО 

Цього року за цією програмою компенсацію від держави отримали понад 10 тисяч підприємців, які надали роботу майже 15 тисячам внутрішніх переселенців, з яких понад 500 - люди з інвалідністю.

  • компенсація роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю 

З початку року понад 1 тисяча підприємців облаштували робочі місця для 1700 своїх працівників з інвалідністю та отримали 112 млн грн компенсації. Роботодавці придбали спеціальні меблі, обладнання, устаткування,  аби робочі місця були зручними і безпечним для кожної людини. 

  • грантові програми підтримки підприємництва

Грантова програма “Власна справа” діє два з половиною роки, держава виділила вже 21,5 тис. мікрогрантів на понад 5 млрд гривень. Завдяки цій програмі українці відкрили тисячі нових підприємств в різних галузях, змогли масштабувати свій бізнес,створити понад 40 тисяч робочих місць, збільшити обсяги й асортимент продукції та послуг, розширити види діяльності та вийти на нові ринки. Крім того, близько 500 млн гривень на розвиток власної справи отримають 1100 ветеранів та членів їхніх родин. Також восени цього року стартувала грантова програма для підтримки молоді, яка хоче відкрити свою справу. Молодь до 25 років може отримати грант до 150 тис. гривень, який не зобов'язує створювати робочі місця.  

  • офіси «Зроблено в Україні» 

На сьогодні функціонує вже 67 регіональних офісів “Зроблено в Україні”, в яких підприємці можуть отримати інформацію щодо діючих програм підтримки, консультацію й допомогу в підготовці бізнес-планів для отримання грантів та підтримки за іншими програмами. 

  • опанування нової професії

Цього року 23 тисячі українців скористалися ваучерами від держави до 30 тис. гривень на перенавчання, перекваліфікацію та здобуття нової професії. За цими ваучерами вони змогли опанувати понад півтори сотні професій та спеціальностей. Найчастіше навчались на медсестер, психологів, кухарів, водіїв, кондитерів.  

  • навчання в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості

З початку року ЦПТО підготували 33,5 тис. фахівців за 98 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації. Наразі функціонує 8 ЦПТО: в Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. Зокрема, безоплатно здобути нову професію в ЦПТО можуть учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни. Люди, що повернулись з фронту, можуть змінити свій фах або підвищити професійний рівень. Цього року такою можливістю скористались 2,4 тисячі людей. Наші ветерани найчастіше обирали професії психолога, оператора БПЛА, водія, з ІТ-напрямку. 

  • зменшення гендерного розриву в оплаті праці

Цьогоріч стартувала інформаційна кампанія “Звісно. Зможеш”, мета якої - протягом п’яти років знизити існуючий в Україні гендерний розрив в оплаті праці з 18,6% до 13,6%. Кампанія реалізується Міністерством економіки спільно з ООН Жінки, за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської та підтримки Уряду Швеції. 

Крім того, Міністерство економіки розробило проєкт нового Трудового кодексу, який законодавчо закріплює рівну оплату праці чоловіків і жінок за роботу рівної цінності, розширення видів трудових договорів, легалізацію надомної та дистанційної роботи. А також забезпечує рівне право кожного з батьків на відпустку по догляду за дитиною та скасовує низку застарілих норм, аби жінкам було легше поєднувати роботу та материнство і вони були більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Тетяна Бережна наголосила на важливості посилення ініціатив Міністерства економіки в регіонах. 

«Представникам регіональної влади варто активніше долучатися до наших ініціатив, адже спільно ми зможемо зробити значно більше. Через співфінансування програм підтримки, запровадження власних регіональних грантових програм для підприємців, посилення спроможності офісів «Зроблено в Україні», активнішу співпрацю з Державною службою зайнятості, зокрема у підтримці із забезпеченням інклюзивним приміщенням або облаштуванням інклюзивних просторів» - підсумувала вона.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2