Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Заява Мінекономрозвитку: АМКУ ставить під загрозу реформу управління держпідприємств
27.04.2017 | 10:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

25 квітня Антимонопольний комітет України надав рекомендації щодо перегляду Постанови Кабінету Міністрів України №390. Як відомо, Постанова №390 зобов’язує найбільші компанії державного сектору економіки проводити незалежний аудит річної фінансової звітності та встановлює жорсткі, але об’єктивні та прозорі кваліфікаційні критерії* щодо якості, професіоналізму та репутації для аудиторських фірм, які допускаються до проведення даного аудиту. При цьому найбільш жорсткі критерії застосовуються лише до аудиторів 46 особливо важливих держпідприємств. Це рішення є невід’ємною частиною реформи управління держкомпаній, оскільки впроваджує світові стандарти прозорості та підзвітності державного сектору економіки. Адже неможливо успішно реформувати те, про що немає повної та достовірної інформації, до якої є довіра.

Мінекономрозвитку з глибокою повагою ставиться до ролі АМКУ у захисті конкуренції підприємницької діяльності. Водночас, Міністерство занепокоєне рекомендаціями АМКУ щодо послаблення вимог до компаній, які мають право здійснювати аудит найбільших держпідприємств, оскільки воно ставить під загрозу здобутки реформи (2/3 особливо важливих держпідприємств вже завершила або перебуває в процесі незалежного аудиту, який повністю відповідає критеріям Постанови).

В ході численних обговорень Міністерство надало переконливі аргументи на захист критеріїв до аудиторських фірм, які визначені Постановою №390. Так, важливо розуміти, що незалежний аудит особливо важливих держпідприємств - це продукт, який в першу чергу потрібен для залучення більш дешевого фінансування на розвиток компаній, зокрема, від міжнародних банків та фінансових організацій, підготовки частини підприємств до майбутньої приватизації, а також прийняття управлінських рішень щодо ефективності їх роботи та можливої реструктуризації.

Мінекономрозвитку з повагою ставиться до усіх гравців аудиторського ринку, але свідоме того факту, що тільки визначені критерії дозволяють обрати аудитора, який буде фінансово незалежним від компанії-замовника; зможе забезпечити неупереджені та якісні аудиторські висновки.

Відтак, Мінекономрозвитку вважає висновки Антимонопольного комітету несправедливим та вирваними з контексту реформи.  Міністерство активно співпрацюватиме з АМКУ і ринком, щоб максимально врахувати рекомендації, при цьому не перетворювати аудит держкомпаній на формальність, яка ставить під загрозу їх реформування. 


* наявність в аудиторської фірми досвіду надання аудиторських послуг суб’єктам господарювання відповідної галузі; наявність у складі аудиторської фірми не менш як 100 працівників, які безпосередньо залучені до надання аудиторських послуг (не менш як 15 працівників повинні мати сертифікат, виданий однією з організацій, що є членом Міжнародної федерації бухгалтерів - ACCA, AICPA, ICAEW); щорічний дохід аудиторської фірми протягом останніх трьох років становить не менш як 30 млн. гривень.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2