З 1 січня 2016 року набирає чинності торговельна частина угоди про асоціацію, адже є заявка з боку України й з боку Європейської Комісії. Ця позиція незмінна, - наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, відкриваючи засідання робочої групи з питань доступу українських товарів до ринків держав-членів Європейського Союзу у рамках роботи Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку.
“У нас починається новий етап взаємовідносин з ЄС. Наш бізнес вже має достатньо безмитний доступ на ринок ЄС, що був запроваджений у зв'язку з безпрецедентним кроком надання Україні односторонніх торговельних преференцій. Проте з 1 січня ми матимемо також доступ європейських товарів на український ринок”, - зауважила Наталія Микольська.
Заступник Міністра пояснила, що основне завдання для Уряду України сьогодні - це переорієнтація з експорту сировинного на експорт готової продукції з високою доданою вартістю. За її словами, чим більшим буде відсоток такої продукції, тим менше залежатиме країна від коливання світової кон'юнктури і тим більше це сприятиме зміцненню економіки України.
Під час засідання були обговорені питання доступу до ринку держав-членів ЄС у рамках торговельних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а саме: тарифна лібералізація для українських товарів (імпортні та експортні мита), тарифні квоти та їх використання, питання використання географічних зазначень ЄС, митні питання (зокрема, видача сертифікатів з перевезення товару EUR.1), контакти бізнесу до бізнесу.
“Тож, відкривається для бізнесу нова можливість. Українські компанії зможуть безмитно завозити сировину й обладнання з ЄС, який є лідером з виробництва високотехнологічного та енергоефективного обладнання. ЄС, у свою чергу, розглядає Україну, як майданчик для розташування виробничих потужностей для внутрішнього ринку і на експорт, і не лише для виробництва для держави, але й для реекспорту на ринки третіх країн. І тут, ми згадуємо про ті країни, з якими у нас є угоди про вільну торгівлю: Норвегію, Швейцарію, Ліхтенштейн, Македонію, Чорногорію, потенційно - ринок Канади і про ринок СНД”, - наголосила на можливостях для бізнесу Наталія Микольська.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |