Міністерство економіки пропонує низку безкоштовних ініціатив, як в рамках роботи Державної служби зайнятості, так і у партнерстві із донорами.
Які програми доступні зараз та для яких категорій українців?
Ваучери на навчання від Державної служби зайнятості
Людина може отримати компенсацію за навчання до 30 280 грн. Навчальний заклад і фах обирає людина. Зараз доступні 95 професій та 60 спеціальностей. Отримати ваучер можуть:
- українці 45+,
- учасники та учасниці бойових дій,
- люди з інвалідністю,
- ВПО,
- ветерани та ветеранки,
- колишні полонені
- та постраждалі внаслідок війни.
Як отримати ваучер?
Якщо ви хочете подати заявку онлайн, то вам потрібно:
- Заповнити онлайн форму на отримання послуги. Заповнена заявка автоматично відправляється до відповідного центру зайнятості.
- Отримати повідомлення від кар'єрного радника про подальші кроки на вказані електронну адресу та контактний номер телефону.
Якщо ви хочете подати заявку офлайн, то вам потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості та отримати особисту консультацію щодо отримання ваучера на навчання.
Детальна інформація за посиланням: https://dcz.gov.ua/profnavch/voucher.
Навчання та перенавчання за направленням служби зайнятості, зокрема у Центрах профтехосвіти
Зараз такі центри працюють у 8 обласних центрах: Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. Доступні 98 робітничих професій та понад 400 напрямків підвищення кваліфікації.
Послуга безоплатна для ветеранів, ветеранок, людей з інвалідністю внаслідок війни та зареєстрованих безробітних.
Якщо Ви роботодавець, який хоче перенавчити своїх працівників, зверніться до Центру професійно-технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості та укладіть договір на навчання.
Також бізнес може долучитися до реформи ЦПТО, увійти до Наглядової ради і впливати на те за якими програмами та яким чином навчають слухачів курсів.
Щоб долучитися до Наглядової ради ЦПТО потрібно звернутися до центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості у вашому місті.
Детальна інформація за посиланнями: https://dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu та https://dcz.gov.ua/profnavch/navchbezrab
Партнерські програми:
ReSkill UA
Це безоплатна програма перекваліфікації та підвищення кваліфікації для українців на перенавчання за 11 напрямками: продажі, енергетика, проєктний менеджмент, будівництво, маркетинг, виробництво, служба підтримки в ритейлі, управління ланцюгами постачання та логістика, підприємництво, кібербезпека, штучний інтелект.
Програма передбачає: стипендії на навчання, менторство, можливості працевлаштування одразу після завершення курсу.
Зараз триває друга хвиля набору. Стати її учасником можуть всі, хто хоче опанувати актуальну професію.
ReSkill UA реалізують Happy Monday разом з міжнародною платформою Coursera за підтримки, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та за сприяння Мінекономіки.
Більше інформації за посиланням: https://happymonday.ua/reskill
Школа операторів будівельної техніки.
Ця навчальна програма дозволить людям без попереднього досвіду володіння будівельною технікою, опанувати нову професію.
Вимоги до кандидатів
- Обов'язкова умова: на момент зарахування на курси вам повинно бути 18+ років.
- Програма орієнтована в першу чергу на жінок.
- Основна вимога — проходження медичної комісії.
Що отримують слухачі курсу?
- Фах оператора спеціалізованої будівельної техніки категорії D1-D2;
- 9 тижнів очного навчання в невеликих групах по 15 осіб;
- Проходження повного теоретичного курсу перед практичним навчанням;
- Можливість опанувати 15 одиниць спеціалізованої будівельної техніки на тренувальному майданчику;
- Cертифікат державного зразка, що підтверджує здобуту кваліфікацію;
- Сприяння працевлаштуванню після отримання кваліфікації;
Мінекономіки впроваджує цю програму за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Немішаївського фахового коледжу та компанії «Алеф Строй» за партнерства Конфедерації будівельників України.
Більше інформації за посиланням: https://alefstroi.ua/ua/page/school-of-operators
Reskilling Ukraine
Проєкт шведської неприбуткової організації Beredskapslyftet допомагає українським жінкам отримати професію водійок, зокрема вантажівок, пасажирського автобуса (програма OnTrack) та будівельної техніки (програма Iron Women). Участь у проєкті є безоплатною, долучитись можуть жінки зі всієї України. Міністерство економіки підтримує цей проєкт.
У рамках програми OnTrack навчання складається з теоретичної та практичної частини із заняттями в автошколі. Окрім водіння, усі учасниці проходять додаткові тренінги, у тому числі курс з надання першої домедичної допомоги.
Проєкт продовжує свою роботу у 2025 році. Нові набори на програми стартують у січні 2025 року.
Окрім жінок, Reskilling Ukraine підтримує ветеранів через безоплатні навчальні програми у рамках ініціативи Unit 6.0.
Детальна інформація за посиланням: https://reskillingukraine.professionalcenter.se/
“Навчайтеся штучному інтелекту (ШІ) із Google”
Міністерство економіки України, Мінцифра та Google Україна запустили платформу із безкоштовними ресурсами для вивчення ШІ (штучного інтелекту). Курси безкоштовні та доступні українською та англійською мовами.
Навчання орієнтоване як на новачків, так і на досвідчених фахівців. І передбачає гнучкий графік — кожен обирає зручний для себе час занять.
Проєкт реалізований компанією Google Україна у межах довгострокової співпраці із Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації України, а також за інформаційної підтримки платформи Дія.Освіта.
Детальна інформація за посиланням: https://grow.google/intl/ua/ai-trainings/
Проєкти від програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» регулярно підтримує проєкти з навчання та перенавчання українців у співпраці із Міністерством економіки. Нещодавно оголосили про відбір компаній, які втілюватимуть проєкт, що допоможе молоді, жінкам, ветеранам, людям з інвалідністю та ВПО реалізуватися на ринку праці, зокрема у таких секторах як будівництво та логістика. На реалізацію ініціативи виділили 1,8 млн доларів.
Чи інша програма — UA Global — Etsy Start, що поєднала в собі навчання та можливість отримати кошти для просування свого бренду на платформі Etsy. https://uaglbl.org/uk
Проєкт ReSkill UA — ще одна можливість для навчання та підвищення кваліфікації. Учасники проєкту отримають доступ до курсів від Google, IBM і Meta та інших світових лідерів на Cousera, одній з найбільших платформ онлайн-навчання. Деталі: https://happymonday.ua/reskill#rs_about
Детальніше про навчальні можливості від USAID «Конкурентоспроможна економіка України»: https://www.facebook.com/usaidcep.ua
Stanford Ignite Ukraine
Відбулося вже два набори програми, другий саме у розпалу. На черзі старт третього набору — осінню наступного року.
Програма передбачає один тиждень навчання в Українському католицькому університеті, 4 тижні онлайн та 3 тижні наживо в одній з найкращих бізнес-шкіл світу Stanford Graduate School of Business.
Організатори покривають вартість навчання та проживання поблизу кампусу.
Учасники отримають можливість навчатися у провідних експертів, опанувати сучасні бізнес-стратегії та зробити внесок у сталий розвиток економіки України.
Крім теоретичного блоку, учасники працюватимуть у командах над реальними бізнес-проєктами, які у фіналі програми презентуватимуть інвесторам і підприємцям.
Програма Stanford Ignite Ukraine реалізується CfE Accelerator UCU та Stanford Graduate School of Business, за підтримки Міністерства економіки України, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Українського католицького університету.
Детальніше про програму: https://ucucfe.com.ua/education/programs/stanford-ignite-ukraine/
Навчання від Projector Foundation
Фундація провела три хвилі онлайн навчання жінок у сфері креативних та IT-індустрій.
Для участі у конкурсі могли подаватися безробітні жінки, які є внутрішніми переселенками, або вимушено виїхали через війну за кордон віком від 18 років.
Навчання впроваджував Projector Foundation за фінансової підтримки ЄС та інформаційної підтримки Міністерства економіки України.
Projector Foundation постійно втілює нові навчальні можливості. Слідкувати за ними можна за посиланням: https://www.prjctrfoundation.com/
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |