У Брюсселі відбулося сьоме засідання Керівної Ради Ukraine Investment Framework (UIF). Захід передував Конференції з відновлення України URC 2026, яка пройде у Гданську і мав на меті аналіз досягнутого прогресу та обговорення ключових пріоритетів у сфері підтримки відновлення та відбудови України.
Обговорення було присвячене поточній ситуації щодо впровадження UIF, зокрема виділеного Європейському Інвестиційному Банку обсягу фінансування в межах UIF та програм підготовки проектів. Під час засідання Керівної Ради також розглянули, як UIF сприяє розширенню кредитування малих та середніх підприємств через банківський сектор України, та обмінялися думками з приводу співпраці між Європейською Комісією та агентствами з експортного кредитування, зокрема щодо можливостей, пов’язаних з інвестиціями у галузь подвійного призначення.
У засіданні Керівної Ради UIF взяв участь заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Єгор Перелигін. Під час свого виступу він наголосив, що, UIF залишається одним із ключових та найбільш ефективних інструментів залучення інвестицій в українську економіку, насамперед у приватний сектор. Водночас посадовець підкреслив важливість підготовки якісних та готових до швидкого впровадження програм, а також необхідність пришвидшення реалізації вже схвалених проєктів. Одним із ключових елементів, яких досі бракує в архітектурі UIF, залишаються масштабовані механізми страхування воєнних ризиків. Україна бачить значний попит на такі інструменти, зокрема для страхування майнових ризиків, енергетичних активів, логістики та транзиту товарів, і закликає міжнародних партнерів та фінансові установи приділяти пріоритетну увагу розробці відповідних програм.
У межах окремої секції заступник міністра представив Дорожню карту щодо критично важливої сировини (CRM) та ряд стратегічних флагманських проектів в Україні в ключових секторах, зокрема, в енергетиці та транспортній галузі і логістиці
Керівна Рада також схвалила заявку на програму Європейський Флагманський фонд, що ґрунтується на ініціативі, оголошеній Президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн на Конференції з відновлення України (URC) минулого року. Під час зустрічі підтвердили зобов’язання Європейського Союзу, держав-членів та фінансових партнерів щодо мобілізації інвестицій на підтримку відновлення, стійкості та довгострокового розвитку України.
Інформаційні ресурси
| Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
| Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |