Рівно рік тому, 29 червня 2016 року, Уряд призначив Юрія Бровченка на посаду заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України. У сферу його відповідальності був віднесений сектор оборони та безпеки, зокрема оборонно-промисловий комплекс (ОПК). За рік роботи маємо багато результатів.
В Міністерстві було створено департамент стратегічного розвитку сектору оборони та безпеки. Його основним завданням стало запровадження стратегічного планування в оборонній сфері. Перший крок до досягнення цієї мети - запровадження трирічного державного оборонного замовлення. Уряд ухвалив відповідне рішення, і підприємства-виконавці оборонного замовлення отримали можливість раціонально планувати завантаження виробничих потужностей, а державні замовники – власні потреби та ресурси.
Юрій Бровченко також скоординував підготовку рішень Уряду, що дозволили спростити діяльність підприємств ОПК стосовно ціноутворення. Затвердження порядку формування ціни на продукцію оборонного призначення та внесення змін до порядку формування державного оборонного замовлення дозволили досягнути балансу інтересів замовників і виконавців оборонного замовлення. Новий підхід до ціноутворення враховує валютні коливання та дозволяє коригувати ціну на продукцію оборонного призначення вже після внесення авансу.
Ще одна ініціатива - програма державної підтримки імпортозаміщення. Її мета – скоординувати компанії, які раніше імпортували продукцію з Росії, із українськими виробниками цієї продукції, щоб вони могли налагодити співпрацю і подолати залежність від імпорту. Як долучитися до програми: bit.ly/2lTggH2.
Системність проведених реформ та пріоритети подальшої діяльності втілилися у Державній цільовій програмі реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу до 2021 року. Уряд завтердив її у травні 2017.
У лютому 2017 Юрій Бровченко отримав у підпорядкування сферу стандартизації і технічного регулювання, результати роботи в якій є також досить вагомими. Українське агентство зі стандартизації (ДП “УкрНДНЦ”) стало організацією-компаньйоном зі стандартизації в Європейському комітеті зі стандартизації (CEN) та Європейському комітеті зі стандартизації в галузі електротехніки (CENELEC). Крім цього, у 2017 було затверджено критерії оцінки ризиків від провадження господарської діяльності з оцінки відповідності, а для контролю за їх впровадженням - створено 23 нових органи з оцінки відповідності європейського зразка.
За основними напрямами роботи Юрія Бровченка активно розвивалась співпраця з НАТО. Важливим кроком стало відновлення діяльності Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань економічної безпеки, яка провела своє перше засідання за останні п’ять років. Щоб українська система стандартизації та технічного регулювання у сфері розроблення та виробництва продукції оборонного призначення відповідала політиці НАТО, Міністерство затвердило відповідний План заходів.
Детальніше про діяльність Мінекономрозвитку у сфері оборони та безпеки та технічного регулювання під керівництвом Юрія Бровченка у презентації: http://bit.ly/2trE7kn.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |