21 червня Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки Юлія Свириденко представила бачення відновлення та розвитку України на Ukraine Recovery Conference у Лондоні. Візія визначає пріоритетні цілі для економічного зростання, гарантування безпеки та реалізації людського потенціалу. Визначено ключові передумови та комплекс внутрішніх реформ, необхідних для швидкого відновлення та залучення інвестицій.
“Конференція у Лондоні — великий крок до нашого відновлення та подальшого зростання. Важливо сформулювати чітке, спільне бачення того, як розвиватиметься Україна. Наш пріоритет — відновлення критичної інфраструктури, зруйнованих будинків, шкіл і лікарень. Та окрім цього — розвиток наших стратегічних секторів. Це вкрай важливо для сталого зростання України та задоволення світового попиту на енергію, продовольство, критично важливі матеріали та високотехнологічну продукцію. З реципієнта міжнародної допомоги Україна має перетворитися на ключового контриб'ютора вільного світу”, — зазначила Юлія Свириденко.
Ринок відновлення України у наступні 20 років ми оцінюємо у понад $500 — 900 млрд. Окрім того, заміщення російського та китайського експорту відкриває доступ до ринку обсягом понад $200 млрд на рік.
На конференції у Лондоні та зустрічах з інвесторами також були представлені вже розроблені інвестиційні проєкти у ключових секторах вартістю $66,6 млрд, реалізація яких може розпочатися найближчим часом та після перемоги України.
Визначати розвиток України найближчими роками будуть 9 напрямків:
- Наймасштабніше будівництво століття. Відновлення України потребуватиме розвитку локального виробництва будівельних матеріалів та обладнання. У сфері будівництва та інжинірингу поточний інвестиційний портфель складається з 32 проєктів вартістю $30,8 млрд.
- Розвиток енергетики, зокрема виробництво “зеленої” енергії для внутрішніх потреб та експорту до ЄС. Окрім електроенергії Україна вироблятиме “зелений” водень, а відходи агропромисловості використовуватимуться для виробництва біометану. Зростання галузі також стимулюватиме виробництво необхідного обладнання та забезпечить “зелений” індустріальний перехід. В енергетичній сфері поточний інвестиційний портфель складається з 36 проєктів вартістю $25 млрд.
- Україна стане гарантом глобальної продовольчої безпеки й забезпечить постачання продовольства для 600 мільйонів людей у світі. Водночас зросте технологічна складова виробництва — забезпечимо глибоке перероблення понад 50% продукції та повне використання відходів. Інвестиційний портфель: 18 проєктів вартістю $700 млн.
- Інтеграція в інфраструктуру ЄС. Україна має переорієнтувати транспортні потоки з пострадянської на транс'європейську мережу, а також модернізувати їх. Інвестиційний портфель: 30 проєктів вартістю $6,5 млрд.
- Видобування корисних копалин, критичних мінералів, та виробництво продуктів з них. Україна має найбільші в Європі запаси літію, титану та значні поклади інших копалин, необхідних у виробництві акумуляторів, електротранспорту та іншої техніки, а також забезпечення паливом атомних електростанцій. Інвестиційний портфель: 10 проєктів вартістю $3,6 млрд.
- Лідерство в “зеленому” індустріальному переході. Україна вироблятиме “зелену” сталь, алюміній та добрива без використання вугілля та природного газу. Використання екологічного транспорту, у першу чергу річкового та залізничного, стане активнішим.
- Стимулювання стартапів і підприємництва. Індустріальний розвиток України потребуватиме нових технологічних рішень, що у поєднанні з цифровізацією економіки стане стимулом розвитку IT та R&D секторів.
- Забезпечення професійного то соціального розвитку для кожного. Ми створимо умови для повернення наших громадян та комфортного життя в Україні.
- Гарантування внутрішньої безпеки та захист східного кордону НАТО. Безпеку України гарантуватиме потужна армія з понад 500 000 військових, а також розвинений оборонний сектор.
Розвиток ключових секторів дозволить досягти мети у $1 трлн ВВП. Економічне зростання забезпечить потреби оборони та соціальної сфери, освіти та медицини, без критичного навантаження на державний бюджет.
Ключовими передумовами для відновлення України та залучення інвестицій є вступ до НАТО та ЄС. Повноправне членство в цих об’єднаннях гарантуватиме нашу безпеку, доступ до великих ринків та закріпить інституційні реформи.
Одночасно з рухом до ЄС та НАТО, Україна зосередиться на внутрішніх трансформаціях, щоб стати найкращою країною для ведення бізнесу в регіоні. Ключові реформи реалізовуватимуться у сферах ефективного врядування, покращення бізнес-клімату, доступу до капіталу та фіскальної політики, а також забезпечення людського потенціалу та функціонування сучасного ринку праці.
У наступні дні візиту до Лондона Юлія Свириденко продовжить двосторонні та багатосторонні зустрічі з інвесторами та міжнародними партнерами для узгодження подальшої реалізації проєктів у ключових секторах.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |