Реалізація програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва дозволить створити приблизно 9 тисяч нових робочих місць і залучити 1,5 мільярда додаткових податків у бюджет. Такі підрахунки Міністерства економіки озвучила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко в Черкасах на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України під головуванням Голови держави Володимира Зеленського.
«Підтримка вітчизняного виробника та стимулювання розвитку виробництва – одне з ключових завдань Уряду. Ми прагнемо створити умови для розвитку бізнесу. На це спрямована ціла низка програм, які реалізуються сьогодні в Україні. Наприклад, на програму компенсації 25% коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва в держбюджет цього року закладено 1 млрд гривень. За підрахунками, коштів вистачить для підтримки приблизно чотирьох тисяч заявок. Свого часу ця програма подвоїла частку вітчизняної сільгосптехніки на внутрішньому ринку та дозволила запустити виробництво нової техніки, яку раніше не випускали. Ми маємо сподівання цей результат перевершити», - сказала Юлія Свириденко.
Зазначимо, що перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, до початку широкомасштабного вторгнення включав понад 200 вітчизняних виробників сільгосптехніки та 17 тисяч позицій техніки та різноманітного обладнання. Найближчим часом Міністерство економіки планує оголосити подання оновлених заявок виробників. Очікується, що після оновлення перелік так само міститиме сотні виробників.
Як розповіла під час виступу на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України Юлія Свириденко, надзвичайно актуальною та затребуваною залишається програма доступних кредитів «5-7-9». Як підкреслила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України, Уряд постійно удосконалює програму задля того, щоб надати виробникам більші можливості для розвитку.
За її словами, з початком широкомасштабного вторгнення не менш вагому роль в підтримці виробників стали відігравати грантові програми з переробки, гранти на започаткування та розвиток власного бізнесу тощо.
Нагадаємо, минулого року ухвалено позитивних рішень щодо надання грантів за програмою «Власна справа» на сумму 2,4 млрд грн. Загалом з початку дії програми гранти загальним обсягом 3 млрд грн будуть надані 13,5 тисячам підприємців, які зобов’язалися створити 25 тисяч робочих місць. За час дії грантової програми для переробних підприємств, ухвалено 660 позитивних рішень щодо надання грантів на загальну суму понад 3,3 млрд грн, за умовами програми отримувачі грантів створять понад 10 тисяч нових робочих місць.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |