Міністерство економіки України -> Склад комітету -> Склад комітету з призначень

Міністерство економіки України

Склад комітету з призначень

 

Постійні представники Уряду у складі Комітету з призначення

Оксана Маркарова

Міністр фінансів України

Працювала у Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. Обіймала посади радника з економічної політики та менеджера із зовнішніх та корпоративних зв’язків у американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), очолювала Інвестиційну групу ІТТ. Отримала освіту магістра з екології у Києво-Могилянській Академії та навчалася в Університеті Індіани (Блумінгтон/США). Член спостережних рад Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку та Приватбанку.

Тимофій Милованов

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Тимофій Милованов за свою професійну діяльність тривалий час викладав у європейських та американських вищих навчальних закладах, серед яких Рейнський університет ім. Фрідріха Вільгельма у Бонні, Пенсильванський університет, університет Пенсильванії та Піттсбурзький університет, протягом тривалого часу входить до академічної наглядової ради Київської школи економіки.

Під час Революції Гідності разом із однодумцями, провідними економістами України та світу, заснував платформу VoxUkraine, що ставить за мету підвищення рівня економічної дискусії в Україні.

7 липня 2016 року Верховною Радою був обраний до Ради Національного Банку України, з жовтня 2016 року – Заступник Голови Ради.

У 2014 і 2015 роках (опісля рейтинг не виходив) Forbes Ukraine включав Тимофія Милованова до рейтингу найкращих українських економістів.

Закінчив Київський політехнічний інститут (менеджмент) та Києво-Могилянську академію за спеціальністю «економічна теорія». Здобув науковий ступінь доктора філософії з економіки (PhD з економіки) в Університеті Вісконсин-Медісон (США).

Незалежні члени Комітету з призначення

Джейсон Пеллмар

Голова Комітету - Голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі

Працює у IFC з 2010 року, відповідає за реалізацію інвестиційної програми корпорації в Україні у понад 3 мільярди доларів США, приблизно у 300 мільйонів доларів США в Білорусі і майже 200 мільйонів доларів США в Молдові. Протягом трьох років був відповідальним у IFC за розвиток нового бізнесу в М'янмі у таких секторах – інфраструктура, агробізнес, виробництво та сектор послуг. До того працював у Туреччині, де керував інфраструктурними проектами на Близькому Сході та у Північній Африці. До приходу в IFC керував портфелем енергетичних активів GE Energy Financial Services (Коннектикут/США). Отримав ступінь магістра у галузі міжнародних фінансів та російсько-євразійських досліджень від Джона Хопкінса у Школі перспективних міжнародних (SAIS), був науковим співробітником Програми імені Фулбрайта (Росія).

Маттео Патроне

Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи

Має понад 25 років досвіду роботи в інвестиційній галузі та фінансах. Виконував обов’язки члена наглядової ради та ради директорів в різних компаніях, що інвестують у фонди прямих інвестицій. Приєднався до ЄБРР у 2008 році, почав працювати у департаменті корпоративних інвестицій офісу Банку у Лондоні. У 2012 році очолив офіс ЄБРР у Сербії, а в 2015 році був призначений на посаду Директора та Регіонального глави ЄБРР у Румунії і Болгарії. Під його керівництвом інвестиції ЄБРР в ці країни склали понад 3 млрд євро. Отримав ступінь МВА в INSEAD і ступінь магістра з відзнакою з машинобудування в Університеті Генуї.

Йоста Люнгман

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні

Приєднався до МВФ 2007 року, працював у Податково-бюджетному департаменті МВФ та Департаменті Близького Сходу та Центральної Азії. Має суттєвий досвід роботи зі східноєвропейськими та перехідними економіками. Долучився до фіскальної реформи у Молдові, Чорногорії, Ірландії, Угорщині, Сербії, Киргизькій Республіці, Кувейті, Омані та інших країнах. До роботи у МВФ займав посаду Міністра фінансів Швеції. Отримав ступінь з економіки в Університеті Упсала.

Марчін Свєнчицький

бізнес-омбудсмен України

Пан Свєнчіцький – польський політик та економіст, колишній міністр зовнішньоекономічних зв'язків та заступник міністра економіки, а також мер Варшави. Останні 8 років він був депутатом польського Сейму, де обіймав посаду заступника голови української парламентської групи. Він також консультував український уряд з реформи децентралізації у 2014-2015 роках і був керівником проекту ЄС-ПРООН «Блакитна стрічка» в Києві у 2007-2011 рр. У жовтні 2019 року Призначений бізнес-омбудсменом в Україні.

Персональний склад незалежних недержавних експертів, які входять до Комітету з призначення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2019 року № 346.