Міністерство економіки України -> Угода про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії -> Угода про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії

Міністерство економіки України

Угода про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії
21.08.2024 | 19:24 | Департамент економічного співробітництва з Європейським Союзом та країнами світу

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

01 вересня 2024 року набуває чинності Угода про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії (далі – Угода).

Угода є інтегрованою частиною Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії (далі – Угода про співробітництво), учиненої 08 жовтня 2020 року у м. Лондоні.

Довідково. Угоду підписано 20 березня 2023 року в онлайн форматі Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Ю. Свириденко та Президентом Ради з питань торгівлі та Міністром у справах жінок та рівності Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії К. Баденох. Угода ратифікована Законом України від 24.04.2024 № 3653-IX.

МЕТА УГОДИ

Угода має на меті створити правове поле для розвитку цифрової торгівлі між Україною та Сполученим Королівством.

СТРУКТУРА УГОДИ

Угода складається з преамбули, тексту Угоди та Додатків до неї, в яких викладаються поправки до Угоди про співробітництво, а саме:

Додаток А: викладає у новій розширеній редакції Частину 6 “Електронна Торгівля” Глави 6 “Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля” Розділу IV “Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею” Угоди про співробітництво;

Додаток В: вносить зміни до низки інших статей Глави 6 “Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля” Розділу IV “Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею” Угоди про співробітництво, якими забезпечується узгодженість нових положень, викладених у додатку А, з положеннями Угоди про співробітництво та оновлюється низка статей щодо фінансових послуг.

СФЕРИ ТА НАПРЯМИ, ОХОПЛЕНІ УГОДОЮ

Відкриті цифрові ринки – передбачається не застосування мит до електронних передач даних; відкритий доступ до Інтернету; співпраця у сфері конкурентної політики; підтримка малих і середніх підприємств; співпраця у сфері стандартів та оцінки відповідності; інклюзивність цифрової економіки.

Цифрові торгові системи – передбачається можливість безпечного та повноцінного використання цифрового підпису, електронних контрактів та рахунків для здійснення міжнародної торгівлі; співпраця над взаємним визнанням електронних довірчих послуг та електронної автентифікації.

Дані – забороняються необґрунтовані обмеження на транскордонну передачу даних; створюються передумови для зростання торгівлі в секторах з інтенсивним використанням цифрових технологій, таких як телекомунікаційні, комп’ютерні та інформаційні послуги; передбачається захист персональних даних, покращення доступу до публічних даних, розпорядником яких є держава, з метою розширення бізнес-можливостей, особливо малих і середніх підприємств.

Захист споживачів та бізнесу – забезпечуються необхідні гарантії захисту прав споживачів та бізнесу в онлайн просторі, зокрема передбачається підтримка законодавства, яке забороняє введення в оману, оманливу, шахрайську та нечесну комерційну практику, що може завдати шкоди споживачам; захист криптографічних даних; охорона комп’ютерних програм та програмних кодів.

Фінансові послуги – забезпечується сприяння вільному обміну фінансовою інформацією та даними; встановлюються рівні умови для постачальників нових фінансових послуг; вводиться заборона на вимогу від постачальника фінансових послуг використовувати або розміщувати комп’ютерну техніку, як умови для ведення бізнесу на території відповідної держави.

Технічне співробітництво – передбачається співпраця у сфері новітніх технологій, зокрема, щодо штучного інтелекту, квантових та сенсорних технологій, а також у сфері правових технологій та кібербезпеки.

ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ УГОДИ

Імплементація Угоди про цифрову торгівлю сприятиме:

    • зменшенню вартості адміністрування торгівлі шляхом впровадження цифрових рішень та технологій;
    • використанню електронного цифрового підпису, електронних контрактів, електронних рахунків для здійснення міжнародної торгівлі;
    • закріпленню основних свобод для торгівлі цифровими товарами та послугами між державами;
    • збереженню для українських IT-компаній вільного доступу на цифрові ринки Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії;
    • поглибленню участі України у глобальній економіці та підвищенню іміджу нашої держави як торговельного партнера.