1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374 «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці» (далі – Постанова), набрала чинності 01.01.2016.
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
3. Цілі прийняття акта
Основною метою Постанови є визначення 80 категорій засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі – законодавчо регульовані ЗВТ): видах діяльності, визначених статтею 3 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон), та підлягають періодичній повірці.
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 15.08.2017 по 13.10.2017.
5. Тип відстеження
Повторне відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом аналізу інформації щодо кількості звернень заінтересованих сторін стосовно необхідності внесення змін до Постанови.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності
Дія акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видах, визначених статтею 3 Закону, та використовують законодавчо регульовані ЗВТ для здійснення цієї діяльності.
Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Зокрема, Постанову опубліковано в Офіційному віснику України від 19.06.2015 (2015 р., № 46, стор. 150, стаття 1492, код акту 77266/2015), Урядовому кур’єрі від 11.06.2015 № 130 та оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.
З моменту проведення базового відстеження результативності Постанови до Мінекономрозвитку надходили численні звернення від суб’єктів господарювання щодо надання роз’яснень стосовно Переліку категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці (далі – Перелік). На всі звернення Мінекономрозвитку було надано обґрунтовані відповіді.
Також було 1 звернення від суб’єкта господарювання щодо скорочення Переліку. Заявнику було надано пояснення щодо нових підходів до різних аспектів метрологічної діяльності в Україні у зв’язку з набранням чинності Закону.
Метою розроблення Закону та підзаконних актів була, зокрема їх гармонізація з документами Міжнародної організації законодавчої метрології (далі – OIML), актами законодавства ЄС з питань метрології та документами Європейської співпраці із законодавчої метрології (WELMEC).
Одним із першочергових підзаконних актів був Перелік.
Перелік було визначено із залученням представників центральних органів виконавчої влади (у тому числі тих, які формують державну політику у видах діяльності, визначених статтею 3 Закону) та інших державних органів, наукових метрологічних центрів та експертів проекту «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським союзом» шляхом обговорення та проведення низки нарад та зустрічей, за результатами яких Перелік категорій зменшено з 160 до 80 категорій.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
За результатами аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує внесення змін чи доповнень.
Реалізація акта забезпечує проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, що в свою чергу забезпечує єдність вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології.