Міністерство економіки України -> Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів -> Звіт про базове відстеження результативності наказу Мінекономрозвитку від 12.02.2015 № 118 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства економіки України від 23 січня 1998 року № 9"

Міністерство економіки України

Звіт про базове відстеження результативності наказу Мінекономрозвитку від 12.02.2015 № 118 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства економіки України від 23 січня 1998 року № 9"
30.06.2015 | 10:00 | Департамент управління державною власністю та розвитку промисловості

Назва виконавця заходів відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Цілі прийняття акта

Ціллю розроблення проекту наказу є приведення нормативно-правових актів Мінекономрозвитку у відповідність із законодавством.

Методичні вказівки щодо проведення реструктуризації державних підприємств, затверджені наказом Мінекономіки від 23.01.1998 № 9, були розроблені до набрання чинності Законом України від 21.09.2006 № 185-V "Про управління об’єктами державної власності", яким визначені правові основи управління об'єктами державної власності.

Зазначеним Законом Мінекономрозвитку надано повноваження стосовно здійснення методологічного забезпечення з питань управління об’єктами державної власності, зокрема щодо оцінки ефективності управління такими об’єктами та єдиного моніторингу ефективності управління (стаття 5-2 Закону).

Повноважень стосовно надання органам управління методичних рекомендацій щодо здійснення реструктуризації підприємств Мінекономрозвитку не надано.

Строк виконання заходів відстеження

Червень 2015 р.

Тип відстеження

Базове.

Методи одержання результатів відстеження

Статистичні дані.

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Під реструктуризацією підприємства розуміється сукупність економічних відносин, пов’язаних із послідовним впровадженням системи заходів організаційно-економічних, техніко-технологічних, фінансових та правових заходів, що носять інноваційний характер та спрямовані на адаптацію господарської діяльності підприємства до змін умов зовнішнього середовища, функціонування і обраної стратегії розвитку.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про управління об’єктами державної власності" уповноважені органи управління розробляють та затверджують стратегічні плани розвитку державних підприємств, державних акціонерних товариств і господарських структур, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких вони здійснюють, та здійснюють контроль за їх виконанням.
Наказом Мінекономрозвитку від 14.08.2013 № 971 затверджені Методичні рекомендації з питань методологічного забезпечення складання середньо- та довгострокових стратегічних планів розвитку державних підприємств, державних акціонерних товариств та господарських структур.
Згідно із зазначеними рекомендаціями стратегічне планування здійснюється для підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання, оптимізації використання ресурсів та їх концентрації на найбільш перспективних і значущих напрямах його розвитку.

Уповноважені органи управління повинні постійно вживати заходи щодо підвищення конкурентоспроможності підприємств, шляхом здійснення комплексу заходів для їх адаптації до ринкових умов, що постійно змінюються.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Відповідно до Закону України "Про управління об’єктами державної власності" Кабінет Міністрів України погоджує умови реструктуризації стратегічних об'єктів. 
До Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83, включено 309 підприємств 29 уповноважених органів управління.

З дня набрання чинності наказом Мінекономрозвитку від 12.02.2015 № 118 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства економіки України від 23 січня 1998 року № 9" до Міністерства не надходило жодного проекту рішення Уряду стосовно погодження умов реструктуризації стратегічних підприємств.

За даними єдиного моніторингу ефективності управління об’єктами державної власності за 2014 рік – загальна кількість працюючих суб’єктів господарювання державного сектору економіки становить 1829 об’єктів, із них 1139 – прибуткові.

Також показником результативності є рівень поінформованості уповноважених органів управління з основних положень акта. Так, уповноважені органи управління мають вільний доступ до нормативно-правової бази на сайтах Верховної Ради України (http://zakon.rada.gov.ua) та Кабінету Міністрів України (http://kmu.gov.ua).

Оцінка результатів регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Результати базового відстеження регуляторного акту – наказу Мінекономрозвитку від 12.02.2015 № 118 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства економіки України від 23 січня 1998 року № 9" свідчать про те, що в цілому реалізація акта сприятиме досягненню визначених цілей, а саме: дозволить уповноваженим органам управління здійснювати реструктуризацію підприємств з дотриманням вимог законодавства з питань управління об’єктами державної власності та з урахуванням галузевих особливостей підприємств, пріоритетних напрямів їх розвитку, потреб ринку на перспективу, кінцевих споживачів продукції (робіт, послуг) та конкурентної ситуації.