Чергове офіційне засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства відбулось 30–31 жовтня 2019 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація).
Згідно з порядком денним розглядались питання, пов’язані з виконанням зобов’язань щодо внутрішньої підтримки сільського господарства, експортних субсидій, тарифних та інших квот, спеціальних сільськогосподарських захисних заходів тощо. Також надавались відповіді на запити щодо специфічних торговельних проблем, порушених відповідно до статті 18.6 Угоди СОТ про сільське господарство та на основі індивідуальних нотифікацій в СОТ.
Українська сторона порушила питання стосовно:
можливого запровадження Анголою нових субсидій на пальне для деяких галузей економіки, включаючи сільське господарство;
змін у політиці США стосовно біопалива, що можуть передбачати посилення підтримки сільгоспвиробників, які зазнають втрат внаслідок підвищення ставок ввізних мит на товари походженням з деяких країн;
нотифікацій Індії стосовно імпорту в рамках тарифних квот за період 2017–2018 років;
нотифікацій Таїланду стосовно імпорту в рамках тарифних квот за період 2016–2018 років;
нотифікацій Республіки Корея стосовно експортних субсидій за період 2014–2017 років.
З урахуванням інтересів національних товаровиробників та експортерів сільськогосподарської продукції українська делегація також підтримала занепокоєння, висловлені іншими членами СОТ стосовно тарифної квоти Бразилії на пшеницю, інтервенційної політики ЄС, політики Індії щодо субсидування експорту цукру і торгівлі бобовими, внутрішньої підтримки відповідно до закону Швейцарії щодо шоколаду “Loi Chocolatiere” та експортних кредитів, наданих комерційними банками РФ.
Крім того учасники засідання ухвалили звіт Генеральній раді СОТ про виконання рішення 9-ї Конференції міністрів СОТ 2013 року щодо адміністрування тарифних квот (рішення Балі), активні дискусії щодо якого відбувались напередодні, під час неофіційного засідання Комітету 29 жовтня 2019 року. Члени СОТ досягли згоди стосовно низки заходів і процесів щодо підвищення прозорості та вдосконалення практики сповіщення про тарифні квоти. Передбачається, що подальші огляди виконання рішення Балі відбуватимуться в рамках Комітету кожні три роки на основі нотифікацій членів СОТ.
Наступне засідання заплановане на березень 2020 року.
Комітет СОТ з питань сільського господарства – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.