1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 950 "Про затвердження Порядку залучення радників для підготовки проекту, що здійснюється на умовах концесії" (далі – постанова), набрала чинності – 24.10.2020.
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економіки України.
3. Цілі прийняття акта
Основною метою прийняття постанови є затвердження Порядку залучення радників для підготовки проекту, що здійснюється на умовах концесії (далі – Порядок), який необхідний для практичної реалізації Закону України "Про концесію".
Порядком визначена процедура відбору радника для надання послуг з підготовки проекту, яка проводиться із застосуванням конкурентних процедур закупівель шляхом використання електронної системи закупівель або переговорної процедури відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
Разом з цим, Порядком детально по кожному критерію визначена оцінка тендерних пропозицій учасників процедури відбору, яка здійснюється на основі критеріїв ціни та якості виконання послуг.
Так, згідно з Порядком, переможцем процедури відбору визначається учасник, який відповідає всім критеріям, за якими здійснюється відбір радників, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про надання послуг радника, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про надання послуг радника за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у випадках, визначених Законом.
Оплата послуг радників здійснюється шляхом виплати раднику частини винагороди у фіксованому розмірі, передбаченому договором про надання послуг радника, за умови повного виконання радником умов такого договору, та змінної частини винагороди.
Крім цього, дія Порядку, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про державно-приватне партнерство", поширюється і на залучення радників для надання послуг для підготовки проектів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства у іншій формі, ніж концесія.
Порядок надає можливість залучати професійних та досвідчених радників для підготовки проектів на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі концесії, що буде гарантією успішної їх реалізації і стане запорукою розвитку інфраструктури та економіки країни.
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 30.10.2021 по 30.11.2021.
5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)
Базове відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" шляхом проведення моніторингу укладання та виконання договорів в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Станом на 01.01.2021 на засадах державно-приватного партнерства укладено 192 договори, з яких реалізується 39 договорів (29 - концесійних договорів, 6 - договорів про спільну діяльність, 4 - інші договори), 153 договорів не реалізується (118 - не виконується, 35 - розірвані / закінчився термін дії).
Протягом року, після набрання чинності постанови було оголошено 3 (три) процедури відкритих торгів із залучення радників для підготовки проекту державно-приватного партнерства. За результатами торгів укладено 2 (два) договори про надання послуг, одні торги було відмінено.
Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий.
Постанову опубліковано в Офіційному віснику України від 27.10.2020 (2020 р., № 84, стор. 137, стаття 2716, код акта 101268/2020), Урядовому кур'єрі від 24.10.2020 № 207 та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.
9. Оцінка результатів реалізації акта та ступеня досягнення визначених цілей
Регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначення цілі. Реалізація постанови врегульовує питання можливості залучення радників для якісної підготовки проектів, що матиме позитивний вплив на структурування та реалізацію нових проектів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі концесії.
Разом з цим, за результатами аналізу та для належного функціонування процедури відбору радників необхідно вдосконалити механізм залучення на конкурсних засадах радників для надання послуг з підготовки проекту, що здійснюється на умовах концесії, зокрема, визначити вагу оцінки кожного працівника, підкритерії оцінки досвіду відповідного працівника, а також формулу оцінки кожного обраного підкритерію, формулу значення тендерної пропозиції учасника, які необхідні для проведення якісної процедури відбору радників для надання послуг з підготовки проекту, що здійснюється на умовах концесії.