У м. Женева (Швейцарська Конфедерація) 02-03 травня відбулося офіційне засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі – Комітет), участь у якому взяли представники Мінекономрозвитку та Державної фіскальної служби.
Комітетом було розглянуто 63 нотифікації членів, зокрема й України, стосовно строків імплементації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (далі – Угода), а також інформацію щодо необхідної для цього технічної допомоги та процедур експортування та імпортування.
Крім того, відповідно до порядку денного засідання розглядалися презентації членів (США, Туреччини, Бразилії, Молдови, ЄС, Китаю, Македонії) стосовно позитивного досвіду створення та функціонування національних комітетів з питань спрощення процедур торгівлі та імплементації окремих положень Угоди.
Під час розгляду вказаного питання представником України було проінформовано членів про створення і започаткування 17.04.2018 року роботи Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі як Робочої групи із спрощення процедур торгівлі у складі Ради з міжнародної торгівлі при КМУ.
Другий день засідання Комітету був присвячений проблемним питанням імплементації окремих положень Угоди, огляду програм технічної допомоги, спрямованої на підтримку та розвиток потенціалу членів, а також співпраці із донорськими організаціями.
Основні проблемні питання імплементації Угоди, які порушувалися членами під час засідання, стосувалися запровадження інституту уповноважених економічних операторів, а також роботи “єдиного вікна” та необхідної технічної допомоги для вирішення цих питань.
Крім того, в рамках зазначеної сесії делегаціями США та ЄС були зроблені презентації стосовно роботи донорських організацій цих членів та програм із надання підтримки та розбудови спроможності країн, що розвиваються, та найменш розвинених країн. Свою презентацію із зазначеного питання також було зроблено представниками Світового банку.
Українською делегацією, в свою чергу, було повідомлено членів про заходи із імплементації положень Угоди та визначення потреб у технічній допомозі, необхідній для належного виконання Україною своїх зобов'язань.
Водночас представником України було наголошено на важливості надання технічної допомоги не тільки шляхом обміну досвідом та найкращими практиками, а й у формі фінансової допомоги, спрямованої на інфраструктурні проекти, необхідні для належної імплементації положень Угоди.
Делегацією України також було висловлено подяку делегації США стосовно плідної співпраці та надання Програмою розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) технічної допомоги органам влади України, спрямованої на підтримку та розвиток потенціалу.
Крім того, під час засідання було обрано нового Голову Комітету, якою стала Посол Литви Даля Кадішєнє (Dalia Kadišienė).