1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 160 «Про внесення змін до технічних регламентів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1062 і від 24 лютого 2016 р. № 163» (далі – Постанова), набрала чинності 01.09.2023.
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економіки України.
3. Цілі прийняття акта
Основною ціллю прийняття Постанови є гармонізація законодавства України у сфері метрології та метрологічної діяльності щодо засобів вимірювальної техніки із законодавством ЄС, що забезпечить виконання Україною зобов’язань щодо необхідності узгодження законодавства стосовно засобів вимірювальної техніки з законодавством ЄС, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію).
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 06.05.2024 по 06.06.2024.
5. Тип відстеження
Базове відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом збирання статистичних даних, аналізу звернень заінтересованих сторін щодо положень Постанови.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності
Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося щодо таких показників:
розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів, пов’язаних з дією регуляторного акта – не передбачено;
кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія регуляторного акта – 7. При цьому, з переліком призначених органів з оцінки відповідності стосовно відповідного технічного регламенту та інформацією про прийняті в Україні технічні регламенти можна ознайомитися через мережу Інтернет за адресою: https://astr.me.gov.ua або за посиланням на офіційному вебсайті Мінекономіки «База даних про технічні регламенти»;
розмір коштів і час, що витрачатимуть суб’єкти господарювання на виконання вимог регуляторного акта – пов’язано з ознайомленням та застосуванням Постанови у своїй роботі;
рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень регуляторного акта – достатньо високий. Зокрема, Постанову опубліковано в Офіційному віснику України від 10.03.2023 (2023 р., № 26, стор. 232, стаття 1467, код акта 117007/2023), Урядовому кур’єрі від 01.03.2023 № 42 та оприлюднено на офіційному вебпорталі Верховної Ради України.
Додаткові показники результативності регуляторного акта:
кількість звернень (зауважень) стосовно відповідності/невідповідності законодавства України та ЄС щодо засобів вимірювальної техніки – 0;
кількість звернень (зауважень) від суб’єктів господарювання стосовно застосування положень технічних регламентів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1062 і від 24 лютого 2016 р. № 163 у своїй діяльності – 0.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
За результатами аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує внесення змін чи доповнень.
Реалізація Постанови забезпечує гармонізацію законодавства України у сфері метрології та метрологічної діяльності щодо засобів вимірювальної техніки із законодавством ЄС, що забезпечить виконання Україною зобов’язань щодо необхідності узгодження законодавства стосовно засобів вимірювальної техніки з законодавством ЄС, передбачених Угодою про асоціацію, а також реалізацію статей 10 та 20 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та сприяє забезпеченню єдності вимірювань у державі.