Міністерством разом із партнерами з розвитку та міжнародними організаціями здійснюється тривала системна співпраця з підтримки українського бізнесу, зокрема, у рамках реалізації ряду проектів міжнародної технічної допомоги, за якими Мінекономіки виступає бенефіціаром.
Нижче наведена інформація про основні можливості для підприємців від партнерів з розвитку.
1. Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.
Так, Програма USAID КЕУ реалізовує грантові програми для підтримки безперервності та відновлення бізнесу, для малих та середніх жіночих та сімейних підприємств, для підтримки експортних альянсів.
Довідково: Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до правил USAID та нормативних документів Уряду США, які регулюють надання грантів за контрактами, а також згідно із внутрішніми політиками та процедурами управління грантами Програми КЕУ.
Детальніше про Програму: https://chemonics.submittable.com/submit
2. Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, Представництво в Україні, в рамках проекту “Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, запровадили грантову програму для українського мікро- та малого бізнесу.
Основною метою грантової програми є підтримка економіки України шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги.
Детальніше про Програму: http://surl.li/evqqu
3. Проект “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі/ EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” (реалізується за фінансування Європейського Союзу й Уряду Німеччини), основною ціллю якого є покращення інституційних та регуляторних умов на місцевому та національному рівнях для підвищення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств, які бажають працювати на ринках ЄС.
Проект упроваджує як грантові ініціативи, так і надає експертну, консультаційну підтримку українському бізнесу.
Детальніше про Проект:
https://eu4business.org.ua/ua/business-services-development/
https://www.giz.de/en/worldwide/63160.html
4. Програма “Fit for Partnership with Germany”, яка дає змогу українським підприємцям та менеджерам підвищувати професійні компетенції у сфері ведення бізнесу, а також набувати нових компетенцій для ведення зовнішньоекономічної діяльності, встановлювати ділові контакти з німецькими та іншими іноземними партнерами (з огляду на глобальний характер Програми), сприяти просуванню української продукції та послуг на міжнародних ринках.
Варто відзначити, що Програма пропонує учасникам не тільки можливість удосконалити свої управлінські компетенції (під час інтерактивних тренінгів), а й налагодити співробітництво з потенційними діловими партнерами з Німеччини (під час виїзних сесій до Німеччини).
Детальніше про Програму: http://surl.li/dwven
Для відслідковування цих та інших можливостей для бізнесу, інформуємо, що на порталі Дія.Бізнес доступний розділ “Маркетплейс фінансових можливостей для бізнесу” (посилання: https://business.diia.gov.ua/marketplace), у якому підприємці можуть обрати для себе необхідну фінансову програму, прочитати детальні умови отримання фінансування та звернутися безпосередньо до банківських та інших установ.