Міністерство економіки України -> Євроатлантична інтеграція -> Стратегія комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року

Міністерство економіки України

Стратегія комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року
30.10.2024 | 11:54 | Департамент економіки безпеки і оборони

Одним із ключових елементів зовнішньої політики України є інтеграція до Північноатлантичного альянсу (НАТО).

Мінекономіки здійснює інформаційну взаємодію з іншими державними органами, установами та організаціями щодо реформ, спрямованих на реалізацію стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції та практичної цінності для суспільства, зокрема в частині економічного розвитку України та зростання добробуту її населення.

Важливу роль у цих процесах відіграє інформування суспільства про перебіг процесів у сфері євроатлантичної інтеграції.

У 2021 році Указом Президента України від 11 серпня 2021 року № 48/202 схвалено Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 року № 41 затверджено План заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року (далі – План заходів), який фокусується на посиленні комунікації понад 100 державних органів та установ, освітніх та наукових інституцій, органів місцевого самоврядування, залучених до виконання завдань і заходів у сфері євроатлантичної інтеграції.

План заходів спрямовано на досягнення Цілей:

  1. Посадові особи державних органів, установ та організацій системно здійснюють інформаційну взаємодію (комунікацію) щодо реформ, спрямованих на реалізацію стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції та практичної цінності для суспільства їх результатів;
  2. Посадові особи місцевого самоврядування розуміють зміни, що відбуваються в державі у зв’язку із реалізацією стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції, та здійснюють інформаційну взаємодію (комунікацію) з територіальними громадами з метою забезпечення їх поінформованості щодо практичної цінності таких змін;
  3. Засоби масової інформації забезпечують висвітлення актуальної інформації про реалізацію стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції;
  4. Українське суспільство розуміє цінність стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції та підтримує пов’язані з ним зміни;
  5. Міжнародна спільнота розуміє і підтримує стратегічний курс євроатлантичної інтеграції України та відповідні реформи з цих питань.

Фінансування реалізації Плану заходів відбувається у рамках бюджету відповідних державних органів та установ.

Поточний контроль за реалізацією Стратегії здійснюється Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у рамках роботи Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України.

Євроатлантична інтеграція передбачає не лише військову, а й політичну взаємосумісність з державами-членами НАТО. Адже вступ до Альянсу – це цивілізаційний вибір приєднатись до відкритих і демократичних суспільств із справедливими і передбачуваними правилами та законами – фундаментом економічного процвітання. Стратегія комунікації євроатлантичної інтеграції, та відповідно План заходів на її виконання, побудована на цьому розумінні – зазначила Віце-прем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

Безпосередня реалізація Стратегії, інформаційна підтримка її виконання здійснюється Міністерством культури та інформаційної політики України за участю, інших державних органів.

Міністерством економіки в частині його компетенцій розроблено оновлений план заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року, який затверджено наказом Мінекономіки від 29.08.2024 № 22741.