На сьогодні запроваджено єдині підходи до здійснення спільної діяльності за участю суб’єктів господарювання державного сектору економіки.
Господарським кодексом України та Законом України "Про управління об’єктами державної власності" визначено основні вимоги щодо майна, яке вноситься державними суб’єктами господарювання в спільну діяльність, зокрема встановлено, що розмір державної частки має становити не менш як 50 % спільного майна учасників, вартість майна визначається на підставі незалежної оцінки, що відповідає ринковій вартості, а також, що майно, яке належить до основних фондів підприємств державної власності, що не підлягають приватизації, не може бути вкладом у спільну діяльність.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2012 № 296 затверджено Порядок укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном.
Порядком встановлено чіткі процедури для підготовки та прийняття рішень щодо укладення суб’єктами господарювання державного сектору договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном та запроваджено подання щокварталу Мінекономрозвитку інформації про стан виконання таких договорів (наказ Мінекономрозвитку від 19.11.2012 № 1307, зареєстровано в Мін'юсті 12 грудня 2012 р. за № 2063/22375).