15 та 17 березня 2016 року відбулося засідання Органу СОТ з огляду торговельної політики, під час якого було проведено шостий огляд торговельної політики Турецької Республіки.
Учасники засідання обговорили звіти, підготовлені Урядом Туреччини та Секретаріатом СОТ, а також запитання, які становили торговельний інтерес для інших членів СОТ (всього було подано понад 500 запитань), та відповіді на них від Турецької Сторони. Це сприяло кращому розумінню основних напрямів економічної, торговельної та інвестиційної політики Турецької Республіки за час, що минув з дати попереднього огляду у 2012 році, а також цілей та перспектив її подальшого розвитку.
Так, за період між оглядами економіка Туреччини продемонструвала зростання ВВП та обсягів торгівлі, незважаючи на геополітичну нестабільність у регіоні. Водночас коливання темпів росту ВВП (2,2 % - у 2012 році, 4,1 % - у 2013 році, 2,9 % - у 2014 році, 3,1 % - у першому півріччі 2015 року) було відображенням змін у надходженні капіталу та скорочення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції. Одним із проблемних питань, які потребують подальшого вирішення Турецькою Республікою, залишається наявність значного дефіциту рахунку поточних операцій.
Відзначаючи дотримання Туреччиною зобов’язань в рамках багатосторонньої торговельної системи і реалізацію заходів щодо лібералізації торгівлі, учасники засідання відмітили, що розвиток економіки цієї країни значно залежить від торгівлі. І ця тенденція посилилася протягом звітного періоду, свідченням чого є зростання обсягів експорту та імпорту до 60% від ВВП у 2014 році.
Водночас, деякі представники членів СОТ зазначили, що незважаючи на зростання обсягів торгівлі, Туреччина має ще більший потенціал для розвитку взаємовідносин з її торговельними партнерами, особливо з тими, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, та з сусідніми країнами.
Також наголошувалося, що Туреччина є важливим торговельним партнером, оскільки поєднує схід та захід, північ та південь, при цьому не лише географічно, а і як країна, що є членом Організації економічного співробітництва та розвитку, і має взаємовідносини як з розвинутими країнами, так і з країнами, що розвиваються.
Позиціонування Туреччини як сімнадцятої країни за величиною економіки та сьомого найбільшого сільськогосподарського виробника в світі, провідного торговельного партнера для багатьох членів СОТ свідчить про її важливу роль у світовій економіці.
Ураховуючи те, що Турецька Республіка є одним із важливих економічних партнерів України, до вказаного засідання були підготовлені запитання щодо її торговельної політики і від Української Сторони, які були окреслені у виступі представника України під час першої сесії засідання, що разом з відповідями від Туреччини додається.