Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Оголошення
Мінекономіки запрошує до участі у процесі підготовки запитань щодо торговельної політики Японії, Туреччини, ЄС та інших членів СОТ
12.01.2023 | 15:06 | Департамент торговельних угод та розвитку експорту.

Інформуємо, що згідно з розкладом у 2023 році у Світовій організації торгівлі (СОТ) будуть проходити огляди торговельних політик Японії, Турецької Республіки, Європейського Союзу, Республіки Албанія, Йорданського Хашимітського Королівства, країн-членів Південно-Африканського митного союзу (Ботсвани, Есватіні, Лесото, Намібії та Південно-Африканської Республіки), oкремої митної території Тайвань, Пенгху, Кінмен та Матсу тощо.

Регулярне проведення таких оглядів сприяє підвищенню прозорості та передбачуваності торговельних політик членів СОТ і є корисним інструментом для пошуку та отримання інформації про умови міжнародної торгівлі.

У рамках процедури оглядів Україна, як член СОТ, може порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес або стосуються бар’єрів у торгівлі з іншими членами СОТ, що проходять цю процедуру, та отримувати безпосередньо від них письмові відповіді. Запитання можуть стосуватися будь-яких аспектів торговельної, економічної та інвестиційної політики членів СОТ, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту та імпорту товарів і послуг тощо.

Відповідно до встановленої процедури до кожного Огляду готуються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які його проходять. Такі звіти містять ґрунтовну інформацію про торговельні режими членів СОТ. Звіти обговорюються членами СОТ на засіданнях Органу з питань огляду торговельної політики і одразу після їх завершення стають доступними для громадськості. Направлені запитання та отримані відповіді публікуються на офіційному сайті СОТ приблизно через шість тижнів після проведення засідань.

Довідково: підготовлені звіти, направлені запитання та надані відповіді до попередніх оглядів торговельної політики членів СОТ можна знайти і завантажити за посиланням.

Оскільки розуміння особливостей торговельних режимів членів СОТ може бути корисним і для українських компаній, що здійснюють міжнародну торговельну діяльність або мають плани щодо виходу на нові зовнішні ринки, Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації та інші зацікавлені особи можуть також долучитися до процесу підготовки до оглядів та сформулювати запитання.

Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.

За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:

•        Японії (огляд заплановано на 1 та 3 березня 2023 року);

•        Турецької Республіки (огляд заплановано на 11 та 13 жовтня 2023 року);

•        Європейського Союзу (огляд заплановано на 5 та 7 червня 2023 року).

У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді членів СОТ під час проведення оглядів їх торговельних політик, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників або на електронну адресу wto@me.gov.ua.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2