Огляд торговельної політики членів Світової організації торгівлі – це корисний інструмент для пошуку та отримання інформації про умови торгівлі на міжнародних ринках, особливості економічної, торговельної та інвестиційної політики членів СОТ, а також можливість порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес для країн.
Відповідно до розкладу, у 2021 році огляди торговельної політики будуть проходити такі члени СОТ, як Індія, Нікарагуа, Саудівська Аравія, Катар, В’єтнам, Киргизстан, Китай, Аргентина, Сінгапур, Корея, Росія тощо.
Згідно з встановленою процедурою на засіданнях Органу СОТ з питань огляду торговельної політики обговорюються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які проходять процедуру огляду. Зазначені документи містять детальну інформацію про торговельний режим країн, які проходять огляд, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту/імпорту товарів та послуг, що може бути корисним і для експортерів.
Після розповсюдження зазначених звітів члени СОТ, у тому числі і Україна, мають можливість направляти письмові запитання та отримувати відповіді безпосередньо від країни, що проходить процедуру огляду. Запитання та відповіді також обговорюються під час засідання, а після його завершення через деякий час публікуються на офіційному сайті СОТ. Звіти стають доступними для громадськості вже на другий день засідання.
При цьому зазначаємо, що в Експортній стратегії України (“дорожній карті” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 - 2021 роки, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1017-р, Індію, Саудівську Аравію, Китай віднесено до ринків у фокусі, на яких українські виробники мають значний потенціал для експорту продукції.
З метою підготовки до оглядів торговельної політики членів СОТ Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації та інші зацікавлені особи можуть також долучитися до цього процесу та сформулювати можливі запитання. Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.
За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:
- Саудівської Аравії (огляд заплановано на 3 та 5 березня 2021 року) - https://bit.ly/3hd5uVl;
- Катару (огляд заплановано на 6 та 8 квітня 2021 року) - https://bit.ly/38rCEg9;
- В’єтнаму (огляд заплановано на 27 та 29 квітня 2021 року) - https://bit.ly/2WBV2wY;
- Киргизької Республіки (огляд заплановано на 18 та 20 травня 2021 року) - https://bit.ly/3nF5Fem.
У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді членів СОТ під час проведення оглядів їх торговельної політики, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників або на електронну адресу [email protected].
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |