• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Екотрансгаз"

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо формування ціни на товар
Суть питання: Товариство з обмеженою відповідальністю просить надати роз’яснення щодо такого питання.
Товариство є суб'єктом господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю пальним (метан) через мережу АГНКС.
Як відомо, ціна на пальне на АГНКС формується виходячи із ряду факторів, в тому числі закупівельна вартість природного газу, витрати на доставку, витрати за спожиту електричну енергію, ціна на аналогічний товар у межах визначеної території, тощо. Ціна встановлюється наказом по підприємству і є фіксованою.
У зв’язку з тим, що Товариство є постійним учасником ряду тендерів і в окремих випадках за результатами торгів ціна на пальне є вищою, ніж та, яка встановлена наказом на підприємстві, виникає запитання: чи може здійснюватися відпуск товару (у випадку визнання нас переможцем тендеру) за ціною, що є вищою, ніж ціна яка встановлена на підприємстві?
Відповідь на запит 666/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю – договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Згідно зі статтею 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. При цьому умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

У свою чергу, виходячи зі змісту статей 189 та 190 Господарського кодексу України ціна є істотною умовою господарського договору. При цьому суб'єкти господарювання у разі використання у своїй діяльності вільних цін визначають їх самостійно за згодою сторін.

Поряд з цим відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін не є предметом регулювання Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json