Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про повторне відстеження результативності наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 02.03.2021 № 433 «Про затвердження Регламенту Апеляційної палати Національного органу інтелектуальної власності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.05.2021 за № 610/36232

1. Вид та назва регуляторного акта

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 02.03.2021 № 433 «Про затвердження Регламенту Апеляційної палати Національного органу інтелектуальної власності», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.05.2021 за № 610/36232 (далі - наказ).

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економіки України

3. Цілі прийняття акта

Основною ціллю прийняття наказу є удосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності в частині набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності та діяльності Апеляційної палати з розгляду заперечень проти рішень Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ), заяв про визнання прав на промислові зразки, винаходи та корисні моделі недійсними, заяв про визнання торговельних марок добре відомими в Україні.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 26 травня 2022 року до 17 березня 2023 року.

5. Тип відстеження

Повторне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності наказу здійснювалось відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом отримання зауважень та пропозицій до наказу, а також статистичних даних, наданих державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій», яка виконує функції Національного органу інтелектуальної власності на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 943 «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на які поширюється дія акта:

- для заперечень, поданих заявниками відповідає кількості прийнятих рішень за заявками, які можуть бути оскаржені до Апеляційної палати -  580;

- для заперечень, поданих 3-ми особами, відповідає кількості прийнятих рішень про реєстрацію торговельної марки, за заявками, які містять заперечення - 96;

- для заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні відповідає кількості осіб, які є власниками свідоцтв України на торговельні марки, а також осіб, які вважають належну їм торговельну марку добре відомою без її реєстрації; для апеляційних заяв відповідає кількості осіб, які вважають охоронюваний об’єкт таким, що не відповідає умовам надання правової охорони  - необмежене коло осіб;

Кількість поданих до Апеляційної палати заперечень проти рішень за заявками: 50, в тому числі: заявниками: 26 (52%), 3-ми особами: 24 (48%).

Кількість поданих до Апеляційної палати заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні: 5.

Кількість поданих до Апеляційної палати апеляційних заяв: 1.

Кількість засідань колегій Апеляційної палати з розгляду заперечень і заяв про визнання торговельної марки добре відомою: 147, в тому числі в режимі відеоконференції: 28 (19%).

Кількість, прийнятих Апеляційною палатою рішень за результатами розгляду: 43.

Зменшення кількості прийнятих рішень за заявками, які можуть бути оскаржені до Апеляційної палати, та поданих до Апеляційної палати заперечень проти рішень зумовлено дією Закону України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України» від 01.04.2022 № 2174-IX, що набув чинності 13.04.2022, відповідно до якого зупинено перебіг строків для вчинення дій, пов’язаних з охороною прав інтелектуальної власності, а також строків щодо процедур набуття цих прав, визначених законами України у сфері інтелектуальної власності, а також негативною дією зовнішніх факторів, що впливали на загальну ділову активність бізнесу протягом строку виконання заходів з відстеження.

Регуляторним актом не передбачається витрачання суб’єктами господарювання та/або фізичними особами додаткових витрат на виконання вимог цього регуляторного акта. Розмір коштів, що витрачаються суб’єктами господарювання та/або фізичними особами на виконання вимог акта, встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності» від 23 грудня 2004 року № 1716.

Під час проведення заходів з повторного відстеження результативності регуляторного акта зауважень від фізичних і юридичних осіб щодо необхідності внесення змін до наказу не надходило.

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий.

Наказ опубліковано в Офіційному віснику України від 25.05.2021 (2021 р.,  № 39, стор. 127, стаття 2336, код акта 104836/2021) та оприлюднено на офіційному вебпорталі парламенту України «Верховна Рада України» за посиланням.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатом аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.

Реалізація наказу забезпечує дотримання єдиних підходів до розгляду заперечень проти рішень за заявками, апеляційних заяв та заяв про визнання торговельних марок добре відомими Апеляційної палатою НОІВ.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json