• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Меню

Коментар до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій»

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон про РРО) визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Статтею 2 Закону про РРО, зокрема передбачено, що термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів», а саме: технічно складні побутові товари – непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк (пункт 251 статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Крім того, відповідно до статті 2 Закону про РРО Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 231 від 16.03.2017, якою затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – Перелік). Перелік включає найменування груп товарів та код згідно з УКТ ЗЕД.

Перелік включає товарні групи та підгрупи для допомоги при визначенні технічно складних побутових товарів. При цьому групи та підгрупи включають як технічно складні побутові товари, так і інші товари.

Основною підставою для застосування РРО до товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, є відповідність таких товарів найменуванню, яке зазначається у Переліку.

Товарні позиції, які мають 4-значний код, застосовуються в Переліку лише в тому випадку, якщо вони не мають деталізації на 10-ти значні коди згідно з УКТ ЗЕД. 

Наприклад, у Переліку в групі 95 підгрупи 9503 найменуванню відповідають лише роботи навчальні (Makeblock), іграшки на радіокеруванні, квадрокоптери, роботи, дрони, а у підгрупі 9504 – ігрові приставки, геймпади, джойстики, керма. Інші товари цієї групи до Переліку не входять.

https://freegeoip.net/json