Календар подій

21
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Л6
Нову економіку необхідно будувати на основі соціального діалогу громадянин-бізнес-держава, - Олексій Любченко
20.07.2021 | 15:26 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Людина – це мета економічного зростання, а не його ресурс. В першу чергу, Україна повинна стати комфортною і привабливою для своїх громадян та майбутніх поколінь. Єдиним  правильним та ефективним вбачається інструмент суспільного договору. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, відкриваючи Всеукраїнський форум Україна 30, Трудові ресурси 20 липня 2021 року.

За словами Олексія Любченка, нині перед Урядом стоїть важливе завдання докорінної зміни парадигми соціально-економічного розвитку. Будувати нову економіку необхідно на основі соціального діалогу громадянин-бізнес-держава.

«За різними підрахунками, за межами України працюють близько 3 млн наших земляків. Мета Уряду – створити нову економіку. Новітні технології дають можливість мобільності, зміни бізнес-процесів, професійних навичок спрощують роботу малого та середнього бізнесу. Також визначені пріоритети – інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал. Крім того, Уряд запропонував нову модель економічного розвитку, яка передбачає визначення точок росту, які мають виступити локомотивами економічного зростання», – розповів Олексій Любченко.

Як раніше повідомлялося, визначено п’ять кластерів для реалізації економічного потенціалу країни. Це кластери: «Технологічне виробництво», з унікальними інноваціями та кваліфікованим персоналом; «Безпечне життя», що має на меті розвиток охорони здоров’я, освіти, туристичної галузі, культурної спадщини; «Енергетична незалежність»; «Транспортний» - стратегічні інфраструктурні проєкти та «Місто майстрів» – напрямок, пов'язаний із СМАРТ-спеціалізацією кожного окремого регіону України.

Кожен з цих кластерів має свою унікальну особливість і спрямований на те, щоб відійти від інерції до «управління ростом».

«Я маю надію, що результатом нашої з вами спільної роботи стане бажання кожного українця сказати: «Я хочу жити та працювати в Україні».  А тих, хто змушений шукати кращої долі за кордоном: «Я хочу повернутись», – підсумував Перший віце-прем’єр-міністр України. 

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економіки України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json