27.07.2021      Міністерство економіки України -> Консультації
Міністерство економіки України

Консультації

Запит від Ізовіта Андрій Миколайович
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Перевірка замовником достовріності документації учасника / переможця
Суть питання: Відповідно до частини 7 статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник має право звернутися по підтвердження інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. Разом з тим, законодавець не зазначає, на кого покладається відповідальність щодо перевірки достовірності документів та обсягу такої перевірки.
Питання 1: Чи зобов'язаний замовник перевіряти достовірність тендерної документацію учасників?
Питання 2: Чи зобов'язаний замовник перевіряти достовірність документації переможця тендеру, яка подана для укладання договору?
Відповідь на запит 214/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи з частини дев'ятої статті 29 Закону після оцінки тендерних пропозицій замовник має розглянути тендерну пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною, на відповідність вимогам тендерної документації.

Відповідно до абзацу другого частини п’ятнадцятої статті 29 Закону замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

У разі отримання достовірної інформації про невідповідність переможця процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, підставам, установленим частиною першою статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.

При цьому рішення про необхідність звернення за підтвердженням інформації, наданої учасником приймається замовником самостійно.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація