Головна » Пріоритетні реформи » Реформа корпоративного управління » Інформація про реформу корпоративного управління

Календар подій

29
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Інформація про реформу корпоративного управління

Мета реформи

Підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки

 

Реформа у цифрах і фактах

Підпунктом «б» пункту 1 розділу 1 Указу Президента України від 08.11.2019 № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» Уряду встановлено завдання щодо запровадження та забезпечення відповідності стандартам корпоративного управління, затвердженим Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), на найбільших десяти державних підприємствах.

Урядом 18.12.2019 схвалено розроблений Мінекономіки план заходів щодо приведення у відповідність до стандартів корпоративного управління, затверджених ОЕСР, системи управління ТОП-10 державних компаній, критерії відповідності статутів особливо важливих для економіки суб’єктів господарювання до стандартів ОЕСР та структуру політики власності, що мають бути затверджені органами управління для ТОП-10 державних компаній (пункт 6 протоколу № 26 засідання Кабінету Міністрів України від 18.12.2019).

До ТОП-10 увійшли: НАК «Нафтогаз України»; АТ «Укрзалізниця»; АТ «ДПЗКУ»; ПрАТ «Укргідроенерго»; НЕК «Укренерго»; АТ «Укрпошта»; ДК «Укроборонпром»; ДП «НАЕК «Енергоатом»; ДП «АМПУ»; ДП «МА «Бориспіль».

Меморандумом з Міжнародним валютним фондом за Програмою «Стенд-бай» про економічну та фінансову політику передбачено подальше зміцнення корпоративного управління державних підприємств, включаючи перегляд структури корпоративного управління для 15 державних підприємств за сприяння ОЕСР та ЄБРР, для приведення його у відповідність з Керівними принципами ОЕСР.

29.07.2020 Урядом підтримано пропозицію Мінекономіки стосовно продовження впровадження принципів корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на ТОП-15 найбільших державних компаніях, до яких, окрім підприємств ТОП-10, увійшли Украерорух, ТОВ «Оператор ГТС України», АТ «ДАК «Автомобільні дороги України», Поліграфкомбінат «Україна», АТ «Аграрний фонд» (протокол засідання Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 62)

16.12.2020 Урядом схвалено розроблений Мінекономіки оновлений План заходів щодо приведення системи корпоративного управління у найбільших особливо важливих для економіки суб’єктах господарювання у відповідність до стандартів корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку (протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 127).

 

Що передбачає реформа? Етапи впровадження реформи

Розроблення основних засад державної політики управління суб’єктами господарювання (далі - політика власності);

Удосконалення корпоративного управління суб’єктами господарювання;

Реструктуризація та реорганізація суб’єктів господарювання.

 

Що вже змінилось завдяки реформі?

Станом на 25.05.2021 затверджено:

15 політик власності державних компаній.

ключові показники ефективності діяльності наглядової ради 7 компаній (ПрАТ «Укргідроенерго», ДП «МА «Бориспіль», ДП «АМПУ», АТ «Укрпошта», НЕК «Укренерго», АТ «ДАК «Автомобільні дороги України», Поліграфкомбінат «Україна»).

Індивідуальні плани з корпоративного управління 10 компаній (НАК «Нафтогаз України», АТ «Укрзалізниця», ПрАТ «Укргідроенерго», АТ «ДАК «Автомобільні дороги України», Поліграфкомбінат «Україна», АТ «ДПЗКУ», АТ «Укрпошта», Украерорух, ДП «АМПУ», ДП «МА «Бориспіль»).

Приведено у відповідність до змін, що відбулись у законодавстві, статути 15 компаній.

Створено наглядові ради в 10 компаніях (НЕК «Укренерго», ДП «АМПУ», ДП «МА «Бориспіль», АТ «Укрпошта», НАК «Нафтогаз України», АТ Укрзалізниця», ПрАТ «Укргідроенерго», АТ «ДАК «Автомобільні дороги України», Поліграфкомбінат «Україна», ДК «Укроборонропм»).

До переліків на перетворення (корпоратизацію) включено 24 підприємства. На 6 з них процедури з перетворення завершені і зареєстровані акціонерні товариства («Об'єднана гірничо-хімічна компанія»; «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану»; «Укрпошта»; «Національна енергетична компанія «Укренерго»; «Херсонський завод суднового обладнання та суднової арматури»; «2 ремонтний завод засобів зв’язку»).

Крім цього планується провести перетворення в акціонерні товариства всіх державних підприємств, що входять до ТОП-15.

На сьогодні Урядом створена робоча група щодо перетворення ДП «НАЕК «Енергоатом» та обрана модель корпоратизації підприємства.

 

Стратегічні цілі

Удосконалення корпоративного управління суб’єктами господарювання є ключовим компонентом реформи, визначеною Стратегією підвищення ефективності діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2015 № 662.

Імплементація міжнародних стандартів корпоративного управління в систему управління державними компаніями для збільшення їх рівня доходів та інвестиційної привабливості шляхом внесення змін до законодавства з метою удосконалення корпоративного управління юридичними особами, акціонером (засновником, учасником) яких є держава є пріоритетом 5.5. (Ефективні державні підприємства) Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 1.

Вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) є держава, визначено кроком 150 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 276.

 

Цілі та завдання на поточний рік

Ключовими заходами щодо удосконалення корпоративного управління в державному секторі економіки є:

підвищення рівня прозорості діяльності суб’єктів господарювання;

створення наглядових рад у суб’єктах господарювання та введення до складу таких рад незалежних директорів у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

Відповідальні за впровадження реформи

Суб’єкти управління об’єктами державної власності (ЦОВВ)


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економіки України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json