Календар подій

27
Листопада
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Інформаційна довідка щодо діяльності Комісії

Пунктом 7 частини першої статті 1 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон) встановлено, що комісія з розгляду скарг та підготовки пропозицій (далі - Комісія) - постійно діючий колегіальний орган, що утворюється з метою розгляду скарг та пропозицій стосовно організації і проведення аукціонів, у тому числі електронних аукціонів (відкритих торгів (аукціонів), та прийняття рішень за результатами розгляду таких скарг та пропозицій.

Відповідно до частини чотирнадцятої та п’ятнадцятої статті 13 Закону всі учасники процесу організації та проведення електронних аукціонів (торгів) мають право подавати скарги та пропозиції, розгляд яких здійснює Комісія. Розгляд скарг та пропозицій щодо організації та проведення електронних аукціонів (відкритих торгів (аукціонів) здійснюється Комісією. Рішення Комісії є обов’язковими до виконання. Діяльність Комісії є відкритою та прозорою.

Порядок подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 647 (далі – Порядок розгляду скарг та пропозицій).

Пунктом 1 Порядку розгляду скарг і пропозицій визначено процедуру подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна, процедура проведення яких не завершена та за результатами яких не укладено договору оренди, у тому числі електронних аукціонів (відкритих торгів (аукціонів), формування, функціонування та повноваження комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій.

Відповідно до пункту 16 Порядку розгляду скарг і пропозицій скарги подаються Мінекономіки в паперовій або електронній формі за формою згідно з додатком 1 до Порядку розгляду скарг і пропозицій виключно:

учасником аукціону;

користувачем інтернету, який не зміг взяти участь в аукціоні з незалежних від нього причин;

орендодавцем;

оператором електронного майданчика.

Згідно з пунктом 17 Порядку розгляду скарг і пропозицій пропозиції подаються Мінекономіки в паперовій або електронній формі будь-якою особою за формою згідно з додатком 2 до Порядку розгляду скарг і пропозицій.

Таким чином, скарги не можуть подаватись суб’єктами, які не є учасниками аукціонів.

Користувач інтернету, який не зміг взяти участь в аукціоні з незалежних від нього причин, у скарзі має обґрунтувати причини за яких він не зміг взяти участь в аукціоні.

Матеріали, що додаються до скарги або пропозиції, яка подається в електронній формі, виготовляються шляхом сканування з обов’язковим накладенням відповідним скаржником (заявником) кваліфікованого електронного підпису.

Форма скарги та форма пропозиції містить обов’язкові реквізити для заповнення, зокрема, дату та підпис.

Отже, скарга та пропозиція, подана без використання електронного підпису, повинна надсилатися у вигляді скан-копії або фотокопії із зазначенням підпису скаржника (заявника) та дати.   

Відповідно до пункту 20 Порядку розгляду скарг і пропозицій Комісія розглядає скарги та пропозиції протягом 20 робочих днів з дати їх реєстрації Мінекономіки.

Строк розгляду скарг та пропозицій може бути продовжений за рішенням комісії на десять робочих днів з обґрунтуванням причини продовження строку.

У разі недостатності інформації, поданої скаржником (заявником) для прийняття рішення, Комісія може зобов’язати відповідних осіб подати документи (матеріали) та/або роз’яснення щодо здійснених дій (бездіяльності) або фактів (обставин) та перенести розгляд скарги або пропозиції на наступне засідання комісії з обов’язковим їх включенням до порядку денного.

Повноваження Комісії чітко визначені пунктом 23 Порядку розгляду скарг і пропозицій.

Пунктом 23 Порядку розгляду скарг і пропозицій, зокрема встановлено, що Комісія за результатами розгляду скарг та пропозицій приймає рішення про встановлення або відсутність порушень порядку організації, проведення аукціонів та вжиття заходів для усунення таких порушень.

Зважаючи на повноваження та основні завдання Комісії, встановлені Порядком розгляду скарг і пропозицій, Комісії не надано повноважень відміняти/скасовувати аукціони, відміняти/скасовувати результати аукціонів, відміняти/скасовувати накази орендодавців про затвердження результатів аукціонів, забороняти проведення аукціонів, зобов’язувати орендодавців продовжувати договори оренди з чинними орендарями або укладати договори оренди з  суб’єктами господарювання, визначати переможців аукціонів тощо.

Відповідно до Закону та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, переможець електронного аукціону визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників.

Головним критерієм відбору переможця аукціону є ціна, запропонована учасником за лот.

Також, слід зазначити, що відповідно до пункту 25 Порядку розгляду скарг і пропозицій скарга залишається без розгляду Комісією, зокрема, в разі коли скаржник подає скаргу щодо того самого порушення, аукціону та/або лоту аукціону та з тих самих підстав, що вже були предметом розгляду комісією і щодо яких комісією прийнято відповідне рішення (крім випадку, коли у повторній скарзі зазначені факти та обставини, які не були предметом розгляду на засіданні Комісії).

Таким чином, у разі коли у повторній скарзі зазначені факти та обставини, які були предметом розгляду на засіданні Комісії, і прийнято відповідне рішення, скарга не підлягає розгляду згідно з пунктом 25 Порядку розгляду скарг і пропозицій.

Контакти секретаря Комісії:

Калугіна О. Є.

тел: 200-47-73*3204

електронна пошта: okalugina@me.gov.ua


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економіки України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json