Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Громадськості / Доступ до публічної інформації
Доступ до публічної інформації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.12.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1513 / 1556
В 2014 році мені встановили 1 категорію економіста. Маю відповідну освіту і працювала економістом, спочатку 2 категорію встановили, а через два роки 1 категорію. При звільненні в тудовій не було зроблено такий запис про присвоєння категорії. На сьогодні на іншій роботі кажуть, що підставою встановлення окладу по 1 категорії економіста може бути тільки запис в трудовій, а витяг з наказу про встановлення категорії може бути підставою для встановлення оклада економісту 1 категорії? В трудовій вже є записи, після того як звільнилася з підприємства, де була встановлення 1 категорія економіста. Проконсультуйте, що можно зробити в даній ситуації. Дякую.
Відповідь
23.12.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1929 / 2047
Доброго дня. Нами 16.11.2020 був укладений договір про надання послуг з поточного ремонту першого поверху адміністративної будівлі. В строк до 15.12.2020 послуги з поточного ремонту першого поверху адміністративної будівлі мали бути надані. Однак виконавець без поважних причин не встиг виконати договір. Строк дії договору закінчується 31.12.2020. Додаткову угоду про розірвання договору підписувати відмовляється. Розірвати договір в односторонньому порядку не має змоги оскільки це не передбачено Договором. Оплата за договором не здійснювалась. Яким чином оприлюднувати звіт про виконання договору.
Відповідь
23.12.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
1723 / 1789
Просимо надати пояснення по дуже важливому питанню стосовно правильного розуміння ст. 29 ЗУ «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р. в редакції № 114-IХ від 19.09.2019р., яке спричиняє багато спорів та протиріч, та невірне розуміння якого може првести до численних порушень вказаного закону при закупівлях, а саме: Згідно п.3, ст.29 ЗУ «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р. в редакції № 114-IХ від 19.09.2019р. «3. Критеріями оцінки є: 1) ціна; або 2) вартість життєвого циклу; або 3) ціна/вартість життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі.» Чи вірним буде наступне розуміння : По-перше: Оскільки між ціна/вартість стоїть наклонна риска, як правильно розуміти риску: ціна життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі АБО вартість життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі ? АБО Ціна та вартість життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі ? По-друге: Чи є перелік «зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту» - вичерпним? По-третє: Якщо цей перелік не є вичерпним, чи вірним буде розуміти, що критеріями оцінки можуть бути і інші критерії,які пов’язані із предметом закупівлі ?
Відповідь
23.12.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1660 / 1625
17.11.20202 р. були прийняті зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон), якими встановлено процедури реорганізації органів місцевого самоврядування базового та субрегіонального (районного) рівня, обумовлені змінами у адміністративно-територіальному устрої України. На підставі цього Закону у власність територіальних громад, території яких визначені розпорядженнями КМУ від 12.06.2020 р. (далі – «сформовані громади») мають бути передані за місцем знаходження (див. п. 6-1, п. 6-2, абз. 4 п. 10 розділу 5 Закону): 1) нерухоме майно, титульним власником якого були територіальні громади, території яких включено до складу сформованих громад, а також індивідуально визначене майно (речі), призначені для обслуговування відповідних об’єктів нерухомого майна і пов’язані з цим майном спільним призначенням (у тому числі у зв’язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг); 2) права засновника (учасника) юридичних осіб, заснованих територіальними громадами, що увійшли до складу сформованих громад; 3) нерухоме майно, що знаходиться у спільній власності територіальних громад районів (тобто титульним власником якого є районні ради), а також індивідуально визначене майно (речі), призначені для обслуговування відповідних об’єктів нерухомого майна і пов’язані з цим майном спільним призначенням (у тому числі у зв’язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг) – відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України; 4) права засновника (учасника) юридичних осіб, заснованих районними радами, – відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України. Значну частину перелічених вище об’єктів та права засновників відповідних комунальних закладів (підприємств, установ) необхідно передати сформованим територіальним громадам до 01.01.2021 р., оскільки з цього моменту районні ради та ради розформованих територіальних громад не матимуть права здійснювати видатки на їх утримання. Зважаючи що зміни до Закону набули чинності лише 06.12.2020 р., зараз сільські, селищні та міські ради, а також районні ради, перші вибори у яких відбулися 25.10.2020 р., тільки розпочали процедури передачі та переоформлення прав на відповідне майно. У зв’язку із чим виникає низка запитань, пов’язаних із забезпеченням енергоносіями, харчуванням та іншими необхідними товарами та послугами комунальних закладів, установ та організацій, в умовах одночасної зміни назви, підпорядкування таких юридичних осіб, а також заміни розпорядників необхідних для закупівель коштів та початком нового бюджетного періоду. Зокрема:5) чи може новий розпорядник коштів місцевого бюджету у січні 2021 року, і якщо так - то у яких випадках (за дотримання яких умов), забезпечити організацію закупівель закладами, установами та організаціями, що мають бути передані у власність сформованих територіальних громад, за спрощеною закупівлею або без застосування процедур відкритих торгів, для того, виключно на період здійснення державної реєстрації та оприбуткування у нових власників/балансоутримувачів відповідного майна чи об’єктів майнових прав?
Відповідь
23.12.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1562 / 1625
17.11.20202 р. були прийняті зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон), якими встановлено процедури реорганізації органів місцевого самоврядування базового та субрегіонального (районного) рівня, обумовлені змінами у адміністративно-територіальному устрої України. На підставі цього Закону у власність територіальних громад, території яких визначені розпорядженнями КМУ від 12.06.2020 р. (далі – «сформовані громади») мають бути передані за місцем знаходження (див. п. 6-1, п. 6-2, абз. 4 п. 10 розділу 5 Закону): 1) нерухоме майно, титульним власником якого були територіальні громади, території яких включено до складу сформованих громад, а також індивідуально визначене майно (речі), призначені для обслуговування відповідних об’єктів нерухомого майна і пов’язані з цим майном спільним призначенням (у тому числі у зв’язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг); 2) права засновника (учасника) юридичних осіб, заснованих територіальними громадами, що увійшли до складу сформованих громад; 3) нерухоме майно, що знаходиться у спільній власності територіальних громад районів (тобто титульним власником якого є районні ради), а також індивідуально визначене майно (речі), призначені для обслуговування відповідних об’єктів нерухомого майна і пов’язані з цим майном спільним призначенням (у тому числі у зв’язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг) – відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України; 4) права засновника (учасника) юридичних осіб, заснованих районними радами, – відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України. Значну частину перелічених вище об’єктів та права засновників відповідних комунальних закладів (підприємств, установ) необхідно передати сформованим територіальним громадам до 01.01.2021 р., оскільки з цього моменту районні ради та ради розформованих територіальних громад не матимуть права здійснювати видатки на їх утримання. Зважаючи що зміни до Закону набули чинності лише 06.12.2020 р., зараз сільські, селищні та міські ради, а також районні ради, перші вибори у яких відбулися 25.10.2020 р., тільки розпочали процедури передачі та переоформлення прав на відповідне майно. У зв’язку із чим виникає низка запитань, пов’язаних із забезпеченням енергоносіями, харчуванням та іншими необхідними товарами та послугами комунальних закладів, установ та організацій, в умовах одночасної зміни назви, підпорядкування таких юридичних осіб, а також заміни розпорядників необхідних для закупівель коштів та початком нового бюджетного періоду. Зокрем, чи може орган місцевого самоврядування, якому має бути передане відповідне майно чи майнові права, але державна реєстрація якого не буде здійснена у встановленому порядку до 01.01.2021 р., виступати замовником закупівлі щодо цього майна або об’єкта майнових прав, спираючись на рішення уповноважених місцевих рад про передачу-прийняття відповідних об’єктів чи прав у власність територіальної громади та акту приймання-передачі? Чи достатньо буде для реєстрації правочину (процедур) у електронній системі закупівель копій таких рішень, якщо у витягах про реєстрацію прав чи витягах з ЄДР на момент початку закупівлі ще будуть відображені попередні дані державної реєстрації?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2