Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від Спеціалізований Одеський санаторій "Салют"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Добрий день! Відповідно до аб.1 ч.3 ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі" зазначено, що спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. В тож же час у аб.2 ч.3 ст.17 зазначено , що переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. Питання : чи потрібно у Переможця вимагати документальне підтвердження щодо відсутності заборгованості зі сплати податків та зборів ?
Відповідь на запит 307/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Абзацом другим частини третьої статті 17 Закону встановлено, що переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті.

Разом з тим, виходячи зі змісту абзацу першого частини третьої статті 17 Закону встановлено, що спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі

Згідно з частиною третьою статті 32 Закону, зокрема у разі ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.

Таким чином, у строк, що не перевищує п’яти днів  з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, документи, визначені у тендерній документації згідно статті  17 Закону (крім документального підтвердження інформації, що  міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним) надаються переможцем замовнику.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2