Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Міністерство культури та інформаційної політики України
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Доброго дня шановні колеги.
Департаментом регулювання публічних закупівель Міністерства економіки України 23.06.2021 було розіслано замовникам електронний лист "Щодо проведення обов'язкових закупівель через ЦЗО". В даному листі було наголошено на тому, що у разі, якщо проведення обов’язкових закупівель через ЦЗО в інтересах замовників двічі не відбулись це не є підставою для проведення переговорної процедури замовником самостійно.
Однак, 26.06.2021 набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель" від 03.06.2021 № 1530-IX. На підставі цього Закону, частину тринадцяту статті 11 Закону України "Про публічні закупівлі" доповнено абзацом шостим наступного змісту: За наявності підстав для здійснення переговорної процедури закупівлі, передбачених цим Законом, замовники, які зобов’язані здійснювати закупівлі через централізовану закупівельну організацію, самостійно проводять закупівлі товарів та послуг із застосуванням переговорної процедури закупівлі. Інформація про потребу в закупівлі таких товарів та послуг не надається централізованій закупівельній організації.
З урахуванням вищевикладеного, прошу надати відповідь, щодо можливості, після 26.06.2021, застосування замовником переговорної процедури закупівлі якщо проведення обов’язкових закупівель через ЦЗО в інтересах такого замовника двічі не відбулись.
Відповідь на запит 938/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що  Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель  для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Законом України від 03.06.2021 № 1530-IX “Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель”, який набрав чинності 26.06.2021 внесено зміни, зокрема до частини тринадцятої статті 11 Закону.

Виходячи зі змісту абзацу шостого частини тринадцятої статті 11 Закону замовники, які зобов’язані здійснювати закупівлі через централізовану закупівельну організацію, самостійно можуть проводити закупівлі товарів та послуг із застосуванням переговорної процедури закупівлі за наявності підстав для здійснення переговорної процедури закупівлі, передбачених Законом. Інформація про потребу в закупівлі таких товарів та послуг не надається централізованій закупівельній організації.

Централізовані закупівельні організації організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону.

Згідно з пунктом 13 частини першої статті 1 Закону конкурентна процедура закупівлі (далі - тендер) - здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу.

Натомість переговорна процедура закупівлі застосовується як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 Закону, зокрема якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Отже, якщо централізованою закупівельною організацією проведено тендер в інтересах замовників, які зобов’язані здійснювати закупівлі через централізовану закупівельну організацію та такий тендер двічі відмінено, можливість застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до умови, визначеної пунктом 1 частини другої статті 40 Закону, у замовника відсутня, оскільки тендер було проведено та відмінено саме централізованою закупівельною організацією.

Крім того, застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до умови, визначеною пунктом 1 частини другої статті 40 Закону централізованою закупівельною організації не є можливою, оскільки централізовані закупівельні організації проводять  виключно тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2