Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Світлоцентр"
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Правомірність вимоги виключно від учасника дозволу на роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію машинних механізмів підвищеної небезпеки.
Суть питання: В тендерній документації замовника зазначено, що учасник в складі тендерної пропозиції повинен надати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Аналізуючи роботи наведені в технічному завданні викладеному замовником, спеціалісти учасника прийшли до висновку, що єдині роботи на які необхідний дозвіл згідно переліку наведеному в Постанові КМУ №1107 в редакції від 07.02.2018 р.- роботи, що виконуються за допомогою механічних підіймачів та будівельних підйомників. Оскільки учасник в свому володінні такої будівельної техніки не має, ним було укладеного договір про надання послуг механічними підіймачами та будівельними підйомника і у надавача послуг є відповідний дозвіл.
Надайте, будь ласка, розяснення чи може учасник від якого вимагаєть тендерною документацією такий дозвіл, надати в складі тендерної пропозиції копію договору з надавачем послуг та копію дозволу на роботи підвищеної небезпеки який виданий безпосередньо надавачу послуг.
Відповідь на запит 345/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F3812-06, http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-06%2F41825-06, розміщено лист від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 “Щодо розробки тендерної документації” та від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 "Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації".

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 30 частини першої статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) тендерна пропозиція - це пропозиція щодо предмету закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Крім того, відповідно до частини першої статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.

Таким чином, з питань вимог, установлених у тендерній документації, слід звертатись безпосередньо до конкретного замовника, який здійснює закупівлю.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2