UA | EN
Тарас Качка взяв участь у міжнародній конференції «Торгові війни: мистецтво захисту»
Тарас Качка взяв участь у міжнародній конференції «Торгові війни: мистецтво захисту»
07.11.2019 | 20:07 | Прес-служба Мінекономіки

7 листопада заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - Торговий представник України Тарас Качка взяв участь у міжнародній конференції «Торгові війни: мистецтво захисту».

У фокусі обговорення учасників -  реформа СОТ, санкції як інструмент торгової війни, інтеграція енергетичного та цифрового ринків, а також врегулювання торгових відносин України з Великобританією в контексті Brexit.

У ході дискусії Тарас Качка зазначив, що впродовж останніх років у рамках Світової організації торгівлі її члени активно обговорюють питання реформування організації. Зокрема забезпечення функціонування системи вирішення спорів та ефективного моніторингу та прозорості роботи СОТ, а також активізацію функцій СОТ, як платформи для багатосторонніх торговельних переговорів.

Обговорюючи тему торгових відносин України з Великобританією Тарас Качка наголосив, що країни мають великі перспективи розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин.

Так, за результатами 2018 року Велика Британія входить у ТОП 10 країн Європи за  обсягами двосторонньої торгівлі товарами. А тільки за 6 місяців цього року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Великою Британією склав 1,2 млрд дол США, що на 4,3 % більше обсягів торгівлі товарами та послугами за відповідний період минулого року.

Торговий представник України підкреслив, що наразі у Мінекономіки здійснюються заходи для збереження рівня торговельних відносин між Україною та Великою Британією після виходу останньої зі складу ЄС.

“Ми плануємо активізувати економічне співробітництво на рівні представників бізнесу обох країн. У наших планах - заохочення і проведення бізнес-форумів, ділових зустрічей, презентацій, інформаційного обміну та налагодження прямих контактів між підприємцями України і Великої Британії ”, - зазначив Тарас Качка.