Міністерство економіки України

Україна та Литва поглиблюють двосторонню співпрацю в економічній сфері
09.07.2021 | 14:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

8 липня відбулася зустріч першого заступника Міністра економіки України Володимира Гринюка з Віце-міністром економіки та інновацій Литовської Республіки Йовітою Нелюпшиєне з метою обговорення ключових питань двосторонньої співпраці в галузі економіки. Захід відбувся в рамках Четвертої міжнародної Конференції з питань реформ в Україні, м. Вільнюс, Литовська Республіка.

«Литва залишається нашим стратегічним торговельно-економічним партнером, який входить в ТОП-10 країн за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи. Наші країни мають великі перспективи динамічного розвитку у ключових сферах економіки. Також ми зацікавлені у обміні досвідом у сфері державних закупівель, що є важливим механізмом для підтримки малих і середніх виробників», - зауважив перший заступник Міністра Володимир Гринюк.

Так, сторони обмінялися інформацією про торговельні та інвестиційні можливості обох країн. Зокрема, станом на 31.03.2021 р. Литва інвестувала в економіку України 148,7 млн дол. США в такі галузі як, оптова і роздрібна торгівля, операції з нерухомим майном, фінансова та страхова діяльність, будівництво.

В контексті активізації економічного співробітництва між країнами важливим є налагодження прямих контактів між українським та литовським бізнесом, а також проведення спільних бізнес-форумів, В2В зустрічей тощо.

Серед перспективних напрямів українсько-литовської співробітництва є співпраця в сфері промисловості, поставки в Литву продукції машинобудування, в тому числі для агропромислового комплексу, організації спільних підприємств за виробничою кооперацією, також сфери авіабудування, суднобудування, цифровиx технологій, телекомунікацій та логістики.

Окремо, українська сторона подякувала литовській стороні за підтримку України на політичному рівні та забезпечення інтересів України у співробітництві з Європейським Союзом.

Довідково:

За підсумками 2020 року обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Литвою склав $1 млрд 244,8 млн, за підсумками 4 місяців 2021 року – $ 450,0 млн.