Міністерство економіки України

Олександр Романішин: Запровадження смарт-спеціалізації стане потужним драйвером інноваційного розвитку регіонів
30.11.2020 | 17:49 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Сьогодні, 30 листопада, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин відкрив міжнародну конференцію “Смарт спеціалізація: діалог для трансформації регіону”, метою якої є обговорення результатів, перспектив та викликів впровадження cмарт-спеціалізації в Україні та посилення комунікації між зацікавленими сторонами.

У заході також взяли участь центральні та обласні органи виконавчої влади, представники Спільного Дослідницького Центру Європейської Комісії, Генерального директорату з питань розвитку регіонів та міст, профільні комітети Верховної Ради, драйвери впровадження Смарт Спеціалізації в регіонах ЄС, обласні ради, місцеве самоврядування, бізнес-спільнота, університети та науково-дослідні установи, експертне середовище.

“Застосування підходу смарт-спеціалізації стало потужним поштовхом для інноваційного розвитку Європейського Союзу. Нині ми впроваджуємо цей підхід в Україні і очікуємо, що такий крок наблизить Україну до Європейської спільноти”, - зазначив Олександр Романішин.

Так, у листопаді 2018 року Уряд України схвалив зміни до законодавства, що передбачають стратегічне планування регіонального розвитку із урахуванням європейського підходу смарт-спеціалізації. Це рішення дозволяє визначити  унікальні переваги кожного регіону та  галузі економіки, які мають інноваційний потенціал й зможуть посилити конкурентоспроможність регіону. 

“Протягом останніх двох років в Україні проведено велику роботу з підготовки регіональних стратегій розвитку. Наразі затверджено 21 регіональну стратегію розвитку, розроблену на засадах смарт- спеціалізації,”- сказав Олександр Романішин

Також заступник Міністра звернув увагу на основні складнощі впровадження нового підходу:

  • Відсутність механізму цільового фінансування  проєктів регіонального розвитку, що спрямовані на розвиток галузей смарт спеціалізації.

  • Недостатність методологічної бази, якою мають керуватися регіони під час визначення смарт спеціалізації, інноваційного потенціалу. 

  • Необхідність забезпечення на державному рівні координації процесу впровадження смарт спеціалізації.

“Робота щодо впровадження смарт-спеціалізації в Україні триває. Міністерство працює над вирішенням всіх проблемних питань, зокрема, розробляє Методичні рекомендації щодо визначення смарт-спеціалізації регіонів та Наказ про створення Координаційного центру. Переконаний, що запровадження цього підходу стане потужним драйвером розвитку регіонів та посилення конкурентоспроможності економіки України”,-  додав Олександр Романішин.

Переглянути трансляцію заходу можна за посиланням: https://bit.ly/36j33g5