UA | EN
Відбувся анонс запуску проєкту міжнародної технічної допомоги «Основний кредит для аграрної галузі - Україна»
Відбувся анонс запуску проєкту міжнародної технічної допомоги «Основний кредит для аграрної галузі - Україна»
29.11.2019 | 09:32 | Прес-служба Мінекономіки

28 листопада заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва взяла участь у офіційному заході щодо запуску проєкту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна».

Цей проєкт впроваджується за підтримки Європейського інвестиційного банку в рамках підписаної Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, яку ратифіковано Законом України від 20 вересня 2016 р. 

Метою Проєкту є підтримка Уряду України у сприянні створенню адміністративних, технічних, фінансових та освітніх засад на підтримку зацікавлених сторін у галузі зернових, олійних культур та аквакультури/рибальства, з метою забезпечення надійної технічної та економічної бази для подальшого розвитку їхньої діяльності. 

Серед учасників заходу – голова Постійного представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг, заступниця голови місії в Посольстві Великої Британії в Україні Хелен Фейзі, представники Міністерства фінансів України, ЄІБ, фінансових установ та профільні експерти.

Під час офіційного заходу учасники обговорили питання довгострокового стратегічного партнерства ЄІБ-Україна, питання основного кредиту ЄІБ для аграрної галузі, розглянули короткий огляд методів впровадження проєкту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» та питання впровадження проєкту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Довідково:

10 липня 2019 року № 606 прийнята постанова КМУ «Про реалізацію спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Основний кредит для аграрної галузі - Україна». 

Кредит від Європейського інвестиційного банку має стати реальним інструментом підтримки розвитку бізнесу саме для малих і середніх виробників. За умовами проєкту, до первинної суми в 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку мають бути додані ще 400 млн євро від українських банків-учасників Проєкту. 

За даною програмою планується фінансування за напрямами: первинне виробництво зернових та олійних культур, розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур, реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства,  обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування, дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.