Україна взяла участь у зустрічі міністрів країн – членів Кернської групи та приєдналась до Заяви групи
23.06.2021 | 18:25 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

23 червня заступник Міністра  економіки України – Торговий представник України Тарас Качка на чолі української делегації взяв участь у зустрічі міністрів країн – членів Кернської групи в онлайн форматі. У зустрічі також взяла участь Генеральний директор СОТ Нгозі Оконджо-Івеала. Захід було присвячено питанню досягнення прогресу в поточних переговорах СОТ щодо сільського господарства.

Пані Генеральний директор визнала лідируючу роль Кернської групи у переговорах щодо сільського господарства та вітала спільну заяву Кернської та Африканської груп, в якій сторони висловили готовність конструктивно співпрацювати між собою, а також з іншими членами та групами СОТ для просування реформ за таким ключовим напрямом, як внутрішня підтримка сільського господарства.

Міністри Кернської групи підкреслили важливість досягнення амбітних, конкретних та справедливих результатів у сільському господарстві на 12-ій Конференції міністрів СОТ, яка відбудеться 30 листопада – 03 грудня 2021 року в м.  Женева (Швейцарська Конфедерація). Також вони підтвердили свою відданість досягненню прогресу у всіх компонентах сільського господарства – внутрішній підтримці, доступі до ринку та експортній конкуренції з метою забезпечення збалансованого та поступового процесу реформ і гарантування того, щоб члени СОТ належним чином виконували домовленість про скасування експортних субсидій.

При цьому було наголошено, що сільське господарство залишається найбільш захищеним сектором у глобальній торгівлі, тому зменшення бар’єрів у торгівлі та викривлень ринку є критично важливим, що дозволить країнам підвищувати доходи та рівень життя, забезпечувати зайнятість та сталий розвиток. Крім того, неналежний рівень глобальної продовольчої безпеки, зміни клімату та проблеми сталого розвитку підкреслюють актуальність такої реформи.

У своєму виступі Торговий представник України Тарас Качка наголосив на важливості для України досягнення суттєвого результату у переговорах, як за напрямом внутрішньої підтримки, так і щодо доступу до ринку сільськогосподарських товарів з метою скорочення дисбалансу між рівнем зобов’язань членів СОТ.

Тарас Качка висловив сподівання, що рішення 12-ої Конференції міністрів у сфері сільського господарства надасть позитивний і конкретний імпульс довгоочікуваному процесу подальшого реформування системи торгівлі сільськогосподарською продукцією та наголосив на готовності України до конструктивної співпраці з цих питань з членами Кернської групи задля досягнення спільної мети.

За результатами зустрічі було розповсюджено заяву Групи, в якій учасники закликали прийняти на 12-й Конференції міністрів рішення, яке було б достатньо амбітним і  конкретним, щоб забезпечити суттєву реформу внутрішньої підтримки, що спотворює торгівлю та виробництво, з метою забезпечення справедливої та стійкої торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Довідково:

Кернська група об’єднує 19 провідних країн – експортерів сільськогосподарської продукції, що виступають за лібералізацію торгівлі сільськогосподарськими товарами у рамках переговорів Світової організації торгівлі. У 2020 році Україна отримала статус спостерігача цієї групи.