Міністерство економіки,
довкілля та сільського господарства України

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев зустрівся з Головою Наглядової ради НЕК «Укренерго» Єппе Кофодом та незалежними членами – Луїджі Де Францискі, Патріком Ґрайхеном і Яном Генріком Монтеллом.
Олексій Соболев обговорив з незалежними членами Наглядової ради «Укренерго» ситуацію в енергетиці 
20.11.2025 | 14:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев зустрівся з Головою Наглядової ради НЕК «Укренерго» Єппе Кофодом та незалежними членами – Луїджі Де Францискі, Патріком Ґрайхеном і Яном Генріком Монтеллом.

Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в енергосекторі та рішення, які Кабінет Міністрів ухвалив для стабілізації роботи критичних підприємств. 

Як зазначив Олексій Соболев, нині триває робота над  формуванням та оновленням складів наглядових рад і керівництва там, де це необхідно, а також оперативні перевірки, щоб мати чітке розуміння ситуації в підприємствах.

Представники наглядової ради НЕК «Укренерго» окреслили низку питань щодо роботи компанії. Зокрема, йшлося про оновлення кодексу корпоративного управління «Укренерго» та приведення його у відповідність до статуту і міжнародних стандартів.

Сторони домовилися про подальші кроки. До кінця року держава призначить свого представника на вакантне місце у Наглядовій раді НЕК «Укренерго». Своєю чергою Наглядова рада передасть перелік питань, які потребують рішень на рівні держави. Питання будуть оперативно відпрацьовані спільно з відповідними держорганами. 

«Зараз дуже важливо забезпечити стабільну роботу «Укренерго» та продовжувати реалізацію інвестиційних проєктів, важливих для енергосистеми. Уряд зі свого боку забезпечить необхідні управлінські рішення», - зазначив Олексій Соболев.