Впровадження в Україні сучасних міжнародних технологічних рішень у сфері управління відходами, що дозволяє переробляти змішані відходи без попереднього сортування – ключова тема зустрічі заступника міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Олександра Краснолуцького з представниками Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО), японських компаній GOMI Solutions Co., Ltd. і PADECO Co., Ltd., а також Асоціації переробки відходів України (UAWRA).
Під час зустрічі компанія GOMI Solutions Co., Ltd. представила технологію GOMIX, яка, за інформацією розробника, дозволяє переробляти змішані відходи без попереднього сортування та суттєво зменшувати обсяги їх захоронення. Окрему увагу учасники приділили потенціалу технології для роботи з пластиковими відходами, можливостям отримання вторинних енергетичних ресурсів у процесі переробки та скороченню викидів парникових газів.
Сторони обговорили можливості впровадження таких рішень в Україні, а також перспективи локалізації виробництва відповідного обладнання, що може сприяти розвитку промисловості, створенню нових підприємств та робочих місць. Також розглянули питання відповідності таких технологій національному законодавству, екологічним стандартам та їх інтеграції до державної політики у сфері управління відходами.
«Залучення сучасних міжнародних технологій є важливим елементом зеленого відновлення України. Ми зацікавлені у впровадженні рішень, які одночасно зменшують навантаження на довкілля та створюють нові можливості для розвитку циркулярної економіки», — зазначив Олександр Краснолуцький.
Зустріч відбулася в межах «Проєкту із зеленого промислового відновлення України шляхом передачі технологій та створення нових підприємств спільно з приватними компаніями Японії». Він реалізується ЮНІДО за фінансової підтримки Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії (METI) та у тісній співпраці з Мінекономіки. Проєкт є складовою Програми ЮНІДО із зеленого відновлення промисловості України на 2024–2028 роки.
За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити експертну взаємодію з метою подальшого опрацювання можливостей практичного впровадження таких рішень в Україні.