Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Михайло Тітарчук представив Україну на Генеральній асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності
03.10.2017 | 15:35 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

З 2 до 11 жовтня 2017 року у Женеві (Швейцарія)проходить Генеральна Асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), у якій бере участь українська делегація на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком.  

Під час участі у засіданнях ВОІВ українська делегація має на меті обговорити захист прав інтелектуальної власності на міжнародному рівні. Як повноправний член організації, Україна також прагне відслідковувати прийняття важливих рішень для своєчасного реагування на них, здійснювати контроль за фінансовою діяльністю ВОІВ з метою рівноцінного розподілу технічної допомоги серед усіх держав-членів ВОІВ, брати участь у розробці та реалізації політики ВОІВ із дотриманням національних інтересів.

“Ми поступово просуваємося у реформуванні системи державного управління у сфері інтелектуальної власності. Наразі вся державна система перетворюється з трирівневої в дворівневу, що, безсумнівно, позитивно позначиться на її функціонуванні і допоможе максимально мінімізувати корупційні ризики”, - зазначив Михайло Тітарчук під час свого виступу.

У контексті своєї європейської  та євроатлантичної інтеграції Україна ініціювала перехід у рамках ВОІВ з Регіональної групи “Кавказ, Центральна Азія і Східна Європа” у групу “Центральної Європи і Балтії”. Українська делегація в Женеві сприятиме цьому процесу.

Українська делегація також має на меті обговорити співпрацю з міжнародними партнерами Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатенту) у якості Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ). Укрпатент отримав ці два статуси у лютому 2016 року, приєднавшись до низки таких передових відомств як Європейське патентне відомство, Відомство США з патентів та торговельних марок, Японське патентне відомство, Канадське відомство інтелектуальної власності, Іспанське відомство з патентів та торговельних марок, Відомство інтелектуальної власності Сінгапуру, Патентне відомство Ізраїлю тощо.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2