Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Юлія Свириденко розповіла про проміжні результати політики «Зроблено в Україні»
21.06.2024 | 18:40 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

19 мільйонів  гривень компенсації аграріям за придбання вітчизняної техніки. 225 мільйонів гривень грантів, отриманих ветеранами. Підтримка експорту українським ЕКА на 3,12 млрд грн. Запуск підтримки індустріальних парків та  проєктів із значними інвестиціями. Під час години запитань до Уряду в Верховній Раді Перша Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла про проміжні результати ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським економічної політики «Зроблено в Україні».

«Політика «Зроблено в Україні» спрямована на три ключові напрямки — розвиток вітчизняних виробників, стимулювання несировинного експорту та залучення інвестицій у реальний сектор. За кожним із цих напрямків ми мали зрушення — від нових інструментів страхування від воєнних ризиків, запуску нових грантових програм для підтримки виробництв, до розширення  програм, які у попередні періоди показали свою ефективність», — зазначила Юлія Свириденко. 

За її словами, з погляду підтримки українських виробників, діють програми компенсацій  за придбання сільгосптехніки українського виробництва, програми “Шкільний автобус», єОселя, «Доступні кредити 5-7-9», гранти на переробку, гранти «Власна справа», гранти для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків. 

 • Програма компенсацій аграріям за придбання сільгосптехніки українського виробництва. В реєстрі 86 підприємств та майже 8 тисяч найменувань техніки. 96 заявників отримали майже 19 мільйонів  гривень.  
 • єОселя. Близько 11 тисяч українців отримали житло від початку дії програми єОселя, майже половина із них — цього року. У програмі беруть участь вже 54 забудовники, з них майже 40 доєдналося у 2024 році. 
 • «Доступні кредити 5-7-9». З початку року укладено 11 тисяч кредитних договорів на 43,9 млрд гривень. Відбулася зміна фокуса програми на інвестиційну складову. Також за кредитні кошти підприємці зможуть придбати та встановити електрогенераційні установки, що працюють на газу.
 • Гранти на переробку. Видано 667 грантів на понад 3 млрд грн. Крім того, від початку року програма була розширена на виробництво БПЛА. Також була запущена окрема програма “Створюй” для підтримки виробничих підприємств, які очолюють, або власницями яких є жінки. 
 • Грантова програма «Власна справа». Видано понад 5 тисяч грантів, що дозволить створити 10 тисяч нових робочих місць. Для прифронтових регіонів покращено умови: зокрема для Харківщини максимальний розмір грантів збільшено вдвічі – до півмільйона.
 • Гранти для ветеранів і ветеранок, їхніх дружин та чоловіків. З початку року видано майже півтисячі грантів на 225 мільйонів гривень. 
 • Локалізація — покращено підходи до реєстру виробників, напрацьовано  нормативну базу щодо розширення локалізації. 

Говорячи про другий ключовий напрямок економічної політики «Зроблено в Україні» — стимулювання інвестицій у реальний сектор, Юлія Свириденко розповіла про напрацювання у сфері страхування від воєнних ризиків, програми розвитку індустріальних парків та механізми підтримки проєктів із значними інвестиціями:

 • Страхування від воєнних ризиків — за час від старту програми, до вже доступних інструментів від DFC, MIGA та іноземних ЕКА, додалось також страхування від воєнних ризиків для інвестицій та інвестиційних кредитів від українського експортно-кредитного агентства. Перші угоди вже у процесі підготовки, незабаром будуть рішення.
 • Підтримка розвитку індустріальних парків — завершена робота над необхідною документацією, інструмент підтримки запущений. Відповідно можна отримати співфінансування від держави у співвідношенні 50 на 50 для облаштування інфраструктури та підключення до електричних мереж на суму до 150 млн грн. Для деокупованих територій передбачено співфінансування 80 на 20. Парки вже готують документацію для подачі в Мінекономіки.
 • Підтримка проєктів із значними інвестиціями — це можливість для інвестора, який готовий вкласти понад 12 млн євро, завозити обладнання без імпортного ПДВ, 5 років не платити податок на прибуток та претендувати на компенсацію до 30% капітальних інвестицій. Перший проєкт вже пройшов 2 етапи оцінки, отримав висновок Мінекономіки про доцільність реалізації. На черзі — напрацювання умов  спеціального інвестиційного договору. Ще два проєкти вже другому етапі розгляду. П’ять інших  готують пакети документів, щоб податися на програму. 

Є результати й за третім ключовим напрямком – підтримкою несировинного експорту:

 • Морський коридор активно працює і доступний не лише для сировини, але й для продуктів переробки, наприклад, металу. Ним вже скористалося 1737 суден, які з серпня минулого року транспортували 50 млн тонн вантажів. 
 • Інструменти українського ЕКА. Лише за цей рік ЕКА підтримало експорту на 3,12 млрд грн. 1 гривня відповідальності ЕКА конвертувалась у 12,55 грн підтриманого експорту. 
 • Угоди про вільну торгівлю. Від початку року продовжили угоди із Канадою, Великою Британією і ЄС. Це ще більше можливостей для виходу українських експортерів на світові ринки. У 2023 році з 36,182 млрд доларів експорту 26,726 млрд доларів (74%) відбувалося в країни з якими є режим вільної торгівлі та/або тимчасове звільнення від сплати мит.

За словами Юлії Свириденко для того, щоб допомогти підприємцям долучитися до «Зроблено в Україні» було відкрито вже 13 офісів «Зроблено в Україні» по всій країні, які вже надали майже 1 300 консультацій. Незабаром відбудеться відкриття ще 10 офісів. Відкриття частини офісів відбулося завдяки підтримці Програми розвитку ООН.

Крім того, відбулося започаткування Агенції  індустріального розвитку «Зроблено в Україні».

«Ми розуміємо, що для ефективної реалізації програм в рамках платформи «Зроблено в Україні», для їх вдосконалення, координації з регіональними офісами нам потрібна імплементуюча інституція. Тому ми започаткували Агенцію  індустріального розвитку «Зроблено в Україні». Вчора я підписала відповідний наказ, і сьогодні ми вже починаємо формувати організаційну структуру, формувати команду та готуватися до консолідації зусиль, аби індустріальний розвиток в рамках філософії «Зроблено в Україні» перетворився на сталу та довготривалу політику», - зазначила Юлія Свириденко. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2