Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Україна провела переговори щодо внесення змін до ЗВТ з Грузією
11.05.2018 | 17:26 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 11 травня, відбулись переговори між Україною та Грузією щодо внесення змін до Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Республіки Грузія.

“Грузія - ринок у фокусі для українського експорту згідно з Експортною стратегією України, тому нам важливо створювати умови для розширення доступу українських товарів і послуг до грузинського ринку”, - зазначила голова української делегації, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

За словами Наталії Микольської, Грузія є першою країною, з якою Україна планує застосувати на практиці Регіональну Конвенцію Пан-Євро-Мед.

Як відомо, 1 лютого 2018 року Україна стала повноправним членом Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед. На практиці застосування Конвенції матиме наступний вигляд: при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в Грузії, а вже готову продукцію експортувати до інших країн-членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в Грузії для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції. Тому важливо переглянути положення Угоди про вільну торгівлю з Грузією і збільшити можливості для українського бізнесу на грузинському ринку.

Довідково

Експорт товарів до Грузії за 2 місяці 2018 року склав $66,7 млн і збільшився на $22,1 млн у порівнянні з 2 місяцями 2017 року. В експорті з України до Грузії з’явилося 311 товарних підпозицій, це додаткові $6,1 млн експорту товарів. Серед нових товарів: напівфабрикати зі сталі ($0,9 млн) та прокат плоский, гарячекатаний, завтовшки менш як 3 мм ($0,6 млн).

За перші два місяці цього року найбільше зросли поставки до Грузії: прутків та брусків зі сталі, гарячого прокатування - на $8,3 млн, сигар та цигарок - на $5,6 млн, молока та вершків (згущених) - на $3,2 млн, інших вин виноградних - на $1,2 млн, лікарських засобів у дозованому вигляді - на $975,2 тис.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2