Сьогодні, 19 грудня, Україна і Європейський Союз провели третє засідання Ради асоціації в Брюсселі.
Засідання Ради проходило під головуванням Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Могеріні. Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів очолив делегацію України. Рада асоціації Україна-ЄС в 2016 році - перша з часу запуску Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (1 січня 2016 року).
Як зазначив Степан Кубів, «досвід імплементації Угоди про асоціацію свідчить, що вона стала для нас ефективною дорожньою картою реформ та інструментом інтеграції української економіки до ринку ЄС. Ми вийшли на фінішну пряму у питанні набуття чинності Угодою про асоціацію у повному обсязі, адже декілька днів тому були досягнуті домовленості для завершення процесу ратифікації Угоди парламентом Нідерландів».
Під час політичної частини Ради Степан Кубів наголосив, що Україна розраховує на незмінність підходів до санкційної політики ЄС у майбутньому, зокрема щодо дії обмежувальних заходів до повного виконання Мінських домовленостей.
Степан Кубів також підкреслив, що запровадження безвізового режиму з ЄС для громадян України без затримок і зволікань має ключове значення для внутрішньої стабільності в Україні. “Питання “безвізу” - це також питання довіри до ЄС та курсу на реформи, які впроваджуються Урядом України”, - пояснив Перший віце-прем’єр-міністр.
Рада асоціації констатувала, що обсяги торгівлі між Україною та ЄС збільшилися на 7,5% у період з жовтня 2015 року до вересня 2016 року у порівнянні з попереднім періодом. Українська делегація звернула увагу на суттєвий прогрес у виконанні зобов’язань щодо імплементації торговельно-економічної частини Угоди про асоціацію в 2016 році. Так, зокрема була запроваджена програма щодо уповноважених економічних операторів відповідно до рекомендацій Всесвітньої митної організації, подано заявку на приєднання до Регіональної Конвенції про преференційні правила походження товарів Пан-Євро-Мед, схвалено проект Всеохоплюючої стратегії реформування системи санітарного та фітосанітарного нагляду в Україні, схвалено Дорожню карту реформ системи державних закупівель. Протягом року було започатковано діалог щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угоди АСАА).
Степан Кубів подякував Європейській Комісії за винесення на розгляд Європарламенту та Ради ЄС законодавчих пропозицій про надання Україні додаткових торговельних преференцій: “Ми розраховуємо, що держави-члени ЄС їх підтримають. Уряд України твердо відданий зобов’язанням реформувати системи санітарного та фітосанітарного нагляду в Україні на основі норм і стандартів ЄС в рамках Угоди про асоціацію”.
Україна та ЄС заявили, що активно готуються до першого засідання Промислового діалогу високого рівня Україна-ЄС, що відбудеться в Брюсселі в першому кварталі 2017 року і має ще більше інтенсифікувати співпрацю між сторонами.
Рада асоціації підкреслила важливість співпраці з Україною у сферах енергетики, інфраструктури, юстиції на внутрішніх справ, а також окреслила перспективи реалізації програми макрофінансової допомоги ЄС. Європейська сторона закликала Україну виконати решту умов, що дозволять ЄС виділити другий транш програми макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро.
Довідково
Українську делегацію на третьому засіданні Ради асоціації Україна-ЄС очолює Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. До складу урядової делегації також увійшли Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська, заступник Міністра фінансів України Юрій Буца, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина Карп, заступник Міністра юстиції Сергій Пєтухов.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |