Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
16 тисяч ФОПів вже звернулися за допомогою по частковому безробіттю
15.06.2020 | 16:59 | Прес-служба Мінекономіки.

Станом на 15 червня для отримання допомоги по частковому безробіттю звернулися майже  16 тисяч фізичних-осіб підприємців, які не мають найманих працівників. Фактично, це підприємці - одноосібники, які  оформляють допомогу на себе особисто.  Наразі 1317 з них отримали позитивне рішення щодо надання виплат. 

Найбільша кількість заявок зареєстрована у трьох областях: 

  • Сумській області  - 3730 пакетів документів надано на розгляд 

  • Харківській області – 1966 пакетів документів надано на розгляд

  • Чернівецькій області – 1538 пакетів документів надано на розгляд.

Старт  прийому документів від фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників,  розпочався 9 червня, після набуття чинності Постанови КМУ від 3 червня 2020 року № 453,  якою було розширено перелік можливих одержувачів допомоги.  Відтак,  найближчими днями отримаємо результати із динамічним зростанням показників задоволених заявок. 

Нагадуємо, 27 квітня цього року Урядом прийнято рішення щодо надання 4,7 млрд. грн для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Окрім фізичних підприємців - одноосібників, допомога надається роботодавцям, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином -  суб’єктам малого та середнього бізнесу, які мають від 1 до 250 найманих працівників. 

Бізнес позитивно оцінює державну програму підтримки, зокрема, малим підприємцям вдалося врятувати єдине джерело доходу для себе і своїх працівників: 

Володимир Холодило, власник маленької туристичної агенції в Сєвєродонецьку, працедавець для двох найманих працівників, розповідає: «Втрачати фахівців рівносильно втраті клієнтів, адже маленькі турагенції живуть завдяки постійним замовникам, які довіряють уже перевіреним менеджерам. Радію, що ФОПи також можуть отримувати допомогу і раджу не соромитись звертатися за нею», - каже підприємець.   

 

Довідково: 

*Станом на 15 червня до центрів зайнятості:подано понад 34 тис. пакетів документів (з них 16 тис. від ФОПів без найманих працівників). Загалом,  вже прийнято більше 14 тис. позитивних рішень для здійснення виплат більш ніж 125 тис. працівників. На виплати допомоги по частковому безробіттю спрямовано 415,1 млн.     грн.

На виплату допомоги безробітним, які перебувають на обліку в в службі зайнятості, додатково виділено майже 3 мільярди гривень на виплату допомоги по безробіттю. 

 

*Для того, щоб отримати допомогу, треба звернутися до центру зайнятості за місцемсплатиєдиноговнескуупродовж 90 днів  з моменту зупинення чи скорочення діяльності та подати необхіднийпакет документів. Обов’язковою умовою для оформлення допомоги є сплата ЄВ за 6 місяців, які передували зупиненню чи скороченню діяльності. Допомога по частковому безробіттю не оподатковується.Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності + впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.


 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2